دستگاه چاپ اکوسالونت

دستگاه چاپ اکوسالونت

همانطور که از اسم این دستگاه مشخص است  این دستگاه با مرکب اکوسالونت کار می کند و اساس تقسیم بندی بر مینای نوع مرکب می باشند. این مرکب عموما برای هدهای با اندازه پاشش ریزتر مورد استفاده قرار می گیرد.

 

دستگاه چاپ اکوسالونت معمولا با هدهای اپسون، پاناسونیک، توشیبا و اسپکترا در بازار معرفی می شوند. اندازه پاشش عموما بین 3 تا 14 پیکولیتر بر میناب مشخصات هد متغیر می باشد.

 

عمومی ترین نوع هد در این بخش هدهای اپسون می باشند این ها که ظرفیت پاشش 4 رنگ در یک هد را دارا هستند با قیمتی بسیار رقابتی وو طول عمری قابل قبول محبوبترین هدها در بخش اکوسالونت  می باشند. هد DX5 محبوبترین و مورد توجه ترین هد در خانواده اپسون بوده و دارای بالاترین تقاضا و فروش می باشد.

 

DX5 هدی 3.5 پیکولیتری بوده و دارای بدنه 2 تکه می باشد قسمت بالایی که قسمت ورودی مرکب بوده و برای هدهای اکوسالونت و سابلیمیشن از نظر سایز سوراخ های ورودی و جنس پلاستیک متفاوت می باشد.

 

قسمت اصلی و الکترونیک هد که مرکب را به سطح چاپ شونده با کنترولی بالا هدایت می کند. عموما دستگاه چاپ اکوسالونت برای چاپ های فضای داخلی چاپ بر روی استیکر، بک لایت و کارهایی که دید از نزذیک دارند مورد استفاده قرار می گیرد.