دستگاه چاپ فلت بد

همان طور که از اسم این دستگاه مشخص است، دستگاه چاپ فلت بد برای چاپ مستقیم بر روی سطوح صاف مانند اجسام سخت و یا اجسامی که انعطاف پذیری کمتری دارند، طراحی شده است. در میز ثابت، کریج دستگاه فلت بد در هر دو محور x و y حرکت می کند و میز دستگاه ثابت است. دستگاه به صورت یکی یکی عملیات چاپ را انجام می دهد و پس ازاتمام هر کار، شما می توانید جسم بعدی مورد نظر خود را روی دستگاه قرار دهید. در این مدل دستگاه می توان گفت دقت تا حدود 5%  نسبت به مدل هیبرید بالاتر می باشد.
 

 در مدل دستگاه های چاپ فلت بد هیبریدی، کریج دستگاه تنها بر روی محور x حرکت می کند و محور y بصورت تسمه ای متحرک می باشد که کار چاپی را در راستای محور y به سمت جلو هدایت می کند. در این مدل دستگاه شما می توانید پیش از اتمام کار چاپی قبلی، کار بعدی را آماده کرده و تنطیمات اولیه را انجام دهید. برای کارهای تیراژ بالا این روش تا 25% می تواند زمان تولید شما را کاهش دهد.
 

سیستم هیبرید قدیمی تر است و در حین حال بهتر از سیستم ثابت می باشد به طوری که تمامی برندهای بزرگ دنیا همچون Durst، Vutek،  Agfa ، Dilli و چند کارخانه بزرگ دیگر، دستگاه های فلت بد خود را تحت این سیستم به مخاطبان خود در بازار عرضه می کند. در این میان دستگاه میز ثابت هم طرفداران خاص خود را دارد و کارخانه هایی همچون Swiss Q  و Mimaki از فلت بد های میز ثابت استفاده می کنند.

 

دستگاه های فلت بد یا همان دستگاه چاپ روی سطوح ممسطحدر ابتدا از سهم بازار بسیار کمی برخوردار بودند ولیکن با گذشت زمان این سهم بازار بیشتر و بیشتر شده و امروز به یکی از دستگاه های پرطرفدار چه در بخش تبلیغات و چه در بخش تولید تبدیل شده اند.

 

دستگاه چاپ فلت بد در صنایع تبلیغات، دکوراسیون داخلی، صنعت چوب، شیشه، چرم و بسیاری دیگر کاربرد دارد.
 

از مزیت های دستگاه چاپ فلت بد می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 

جوهر به محض اتمام عملیات چاپ به وسیله اشعه یو وی خشک می شود

این دستگاه قابلیت چاپ روی انواع متریال ها مانند مقوا، آکریلیک، PVC، فوم و انواع فلز مانند آلومینیوم و چوب را دارد

برای چاپ روی متریال هایی با ضخامت بیشتر از 5 سانتیمتر مناسب می باشد

امکان چاپ با کیفیت بسیار بالا روی سطوح شفاف و مات