دستگاه چاپ فلت بد

دستگاه چاپ فلت بد

همانطور که از اسم دستگاه مشخص است دستگاه چاپ فلت بد برای پاسخ به نیاز چاپ مستقیم بر روی اجسام سخت و یا اعتباری اجسامی که قابلیت رول شدن و انعطاف پذیر بودن را ندارند طراحی شده است. در میز ثابت کریج دستگاه در هر دو محور x و y حرکت می کند و میز دستگاه ثابت می باشد در این شکل دستگاه کار چاپی یک به یک و پس از اتمام کار چاپی قبلی بر روی میز تنظیم و ثابت می شود عملیات چاپ صورت می گیرد در این شکل کار میتوان گفت دقت تا حدود 5%  نسبت به مدل هیبرید بالاتر می باشد.

 

 در مدل هیبرید کریج دستگاه تنها بر روی محور x حرکت می کند و محور y بصورت تسمه متحرک می باشدکه کار چاپی را راستای محور    y به سمت جلو هدایت می کند در این طراحی شما می توانید پیش از اتمام کار چاپی قبلی ، کار بعدی را آماده کرده و تنطیمات اولیه را انجام دهید برای کارهای تیراژ دار این روش تا 25% می تواند زمان تولید را کاهش دهد.

 

سیستم هیبرید قدیمی تر و با سلیقه تر از سیستم ثابت می باشد و تمامی برندهای بزرگ دنیا همچون Durst، Vutek،  Agfa ، Dilli و چند کارخانه بزرگ دیگر دستگاه های فلت بد خود را تحت این سیستم به مخاطب عرضه می کند. در این میان دستگاه میز ثابت هم طرفداران خاص خود را دارد و کارخانه هایی همچون Swiss Q  و mimaki از میزهای ثابت استفاده می کنند.

 

دستگاه های فلت بد در ابتدا از سهم بازار بسیار کمی برخوردار بودند و لیکن با گذشت زمان این سهم بازار بیشتر و بیشتر شده و امروز به یکی از دستگاه های پرطرفدار چه  در بخش تبلیغات  چه در بخش تولید تبدیل شده اند.

 

دستگاه چاپ فلت بد در صنایع تبلیغات، دکوراسیون داخلی، صنعت چوب، شیشه، چرم و بسیاری دیگر کاربرد دارد.