دستگاه چاپ پارچه

دستگاه چاپ پارچه

صنایع مختلف تحت تاثیر دیجیتال و دنیای کامپیوتر متحول شده اند و صنعت نساجی و چاپ پارچه هم از این قاعده مستثنی نبوده است. در گذشته تنها راه چاپ بر روی پارچه سیستم اسکرین بصورت تخت یا مدور بوده است اما امروز دیجیتال با سرعت بسیار زیادی در حال جایگزین شدن می باشد.

 

سیستم چاپ پارچه در ابتدا با چاپ های سابلیمیشن و یا چاپ مستقیم و یا غیر مستقیم بر روی پارچه هایی با الیاف های پلی استر شروع شد بدین معنا که ما برای چاپ بر روی سطوح پارچه ای با مرکب سابلیمیشن نیازمند یک بنر ترکیبی یا به تنهایی از پلی استر بودیم.

 

رفته رفته با تطبیق مرکب های ری اکتیو و انواع مرکب های اسیدی با هدهای دیجیتال این مرکب ها و سطوح چاپ شونده ان ها پا به دنیای دیجیتال گذاشتند.

 

از مرکب های ری اکتیو برای پارچه های کتانی و از مرکب های پایه اسیدی برای انواع مختلف پارچه استفاده می کنیم.

 

محل تلاقی چاپ پارچه با دنیای تبلیغات را می توان چاپ انواع پرچم ها و یا هر نوع پارچه ای که با کاربرد اطلاع رسانی در فضای بیرونی کاربرد دارند دانست. انواع پارچه های تبلیغاتی با کمک چاپ مستقیم با مرکب های سابلیمیشن چاپ می شوند و از آنجایی که می بایست هر دو سمت پرچم چاپ و رنگ داشته باشد این عملیات چاپی فقط به صورت چاپ مستقیم امکان پذیر است.

 

امروزه با افزایش تنوع پارچه های چاپی پارچه ها با موارد استفاده متفاوت همچون لایت باکس ها، استندها، پانل ها و غیره به بازار عرضه شده اند و به رقیبی جدی برای متریال های سنتی دنیای چاپ همچون انواع متریال های با ترکیب PVC یا حتی انواع کاغذها تبدیل شده اند.

پارچه ویژگی های منحصر بفردی بویژه در مقابل انواع متریال های PVC دارد:

 

- وزن پارچه ها معمولا نصف یا حتی کمتر از متریال های PVC است

- پارچه قابلیت تا شدن و بسته بندی کردن دارد در صورتی که نه در PVC و نه کاغذها این امکان وجود ندارد در نتیجه هزینه حمل و نقل پارچه به مراتب کمتر و اقتصادی تر است

- امکان بازیافت در تمامی انواع پارچه ها وجود دارد درصورتی که در مورد PVC ها اصلا امکان پذیر نیست.

 

بسیاری چاپ پارچه و دستگاه چاپ پارچه را آینده تبلیغات در سراسر دنیا می دانند.