راهنمای کار با کاتر پلاتر

کاتر پلاتر خریده اید و یا در فکر خرید آن هستید؟ نگران کار کردن با آن نباشید چون طرز کار با کاتر پلاتر بسیار آسان است. شما می توانید تمام درها، پنجره ها و دیوارهای اطراف خود را با نشانه های عالی، عکس برگردان های جذاب و دکورهای الهام بخش تزیین کنید. اما ممکن است سوالات زیادی درباره شروع کار خود با این دستگاه یا همان دستگاه شبرنگ داشته باشید.

در این پست می توانید راهنمایی های اولیه برای وینیل نشانه ها، عکس برگردان ها و کارهای گرافیکی را بخوانید و اطلاعات خوبی در مورد سخت افزار، نرم افزار و مواد اولیه مورد نیاز برای کار را یاد بگیرید.

کاتر پلاتر

- کامپیوتر مورد نیاز برای کار با دستگاه کاتر پلاتر

اولین چیزی که برای شروع کار نیاز دارید یک سیستم کامپیوتر می باشد  که به اندازه کافی حافظه برای اجرای نرم افزار داشته باشد. اصولا یک کامپیوتر با حداقل مشخصات CPU2GHz ، 2 گیگ RAM و 4 گیگ فضای خالی حافظه برای کار نیاز است. مانیتور شما باید حداقل صفحه ای با وضوح 1152*854 پیکسل باشد. البته این مشخصات سخت افزاری امروزه در اکثر کامپیوترهای خانگی به راحتی دیده می شود.

- دستگاه کاتر پلاتر

مسلما داشتن یک دستگاه کاتر پلاتر برای برش وینیل ضروری است. شرکت رکورد انواع این دستگاه ها را برای فروش عرضه می کند. شما می توانید کاتر پلاتر مدل CT720 را برای سایزهای کوچک، دستگاه کاتر پلاتر CT1100 برای سایزهای متوسط و دستگاه کاتر پلاتر CT1350 را نیز برای سایزهای بزرگتر خریداری کنید.

 

کاتر پلاتر

- نرم افزار دستگاه کاتر پلاتر

برای این دستگاه ها ا نرم افزارهایی وجود دارد مانند Art Cut که شما می توانید با استفاده از آن ها نمونه های خود را طراحی کنید. البته خیلی از طراحان از نرم افزار های مانند کرل، فوتوشاپ و یا Illustrator برای طراحی استفاده می کنند. البته باید بدانید این طراحی ها همه وکتور باید باشند و چون طراحی ها در بعضی از نرم افزارها بر اساس پیکسل انجام می شود باید قبل از برش آن ها را به طراحی با نقطه تبدیل کنید. شما می توانید از طریق همین نرم افزارها، طرح های خود را برای برش به دستگاه انتقال دهید و یا از نرم افزار های واسط استفاده کنید.

- مواد اولیه

این دستگاه قابلیت برش اجناسی مانند شبرنگ، روز رنگ، استیکر، کاغذ و اجناس مشابه را دارد. هر کارترپلاتر قابلیت برش تا گرماژمعینی دارد که این قابلیت با توجه به قدرت تیغ و مگنت تعیین می شود. همچنین کاتر پلاتر شرکت رکورد مجهز به گیره خودکار برای کشیدن پلات و طرح بر روی اجناسی مانند کاغذ و مقوا می باشد.

این مقاله فقط آشنایی اولیه برای برش وینیل با دستگاه های کاتر پلاتر می باشد و در پست های بعدی سعی می کنیم تا آموزش های لازم در این باره را برای شما قرار دهیم.

امتیازدهی: 
Average: 3 (7 votes)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما