5 نکته برای داشتن چاپ لارج فرمت کارآمد و موثر

امروزه بین چاپخانه داران و صاحبان دستگاه های چاپ بنر داشتن بهترین چاپ بنر لارج فرمت تبدیل به یک چالش شده است، بنابراین اگر می خواهید پوستر، بیلبورد و بنرهای بزرگ و با کیفیتی با استفاده از دستگاه چاپ لارج فرمت، چاپ کنید، به شما پیشنهاد می کنیم تا این مقاله را مطالعه بفرمایید.

 باید دقت داشته باشید هر متریالی برای چاپ های لارج فرمت مناسب نیستند  و روی متریال هایی با قیمت بالا مانند وینیل و پلکسی انجام می دهند. همچنین به دلیل نیازهای ویژه این نوع چاپ و وجود جوهرهای گران قیمت، کوچکترین اشتباه ممکن است هزینه های گزافی برای شما ایجاد کند. زیرا در انتها باید چاپی داشته باشید که با رعایت تمام موارد بتواند در آب هوای نامناسب نیز مقاومت بالایی داشته باشد.

 

چاپ لارج فرمت کارآمد و موثر

نکاتی برای داشتن چاپ لارج فرمت درست:

  1. تنظیمات درست:

اگر قصد دارید تصویری را برای چاپ در دستگاه لارج فرمت آماده کنید، باید تنظیمات دوربین را قبل از گرفتن عکس درست کنید. یعنی سایز عکس را بزرگ کنید و همچنین رزولوشن عکس را در بیشترین حالت تنظیم کنید. عکس خود را به جای فرمت JPG به فرمت RAW تغییر بدهید.

  1. تخمین نزنید:

باید توجه داشته باشید بر اساس آنچه تصویر را در صفحه نمایش می بینید تخمین زدن کیفیت آن بعد از چاپ کار راحتی نیست و پیشگویی این که کیفیت عکس چطور خواهد شد را فقط با نگاه کردن به آن نمی توانید تخمین بزنید.

                                    

  • بزرگترین سایز چاپ برای تصویر را حساب کنید.
  • طول و عرض تصویر را بر واحد پیکسل بر عدد 300 تقسیم کنید.

برای مثال یک عکس با اندازه 2700*4800 پیکسل در چاپ با سایز 9*16 نتیجه می دهد.

نکته : عدد 300 کمترین مقدار واحد پیکسل بر اینچ (ppi) است که برای چاپ های با کیفیت بالا خصوصا چاپ های لارج فرمت است.

 

  1. اندازه عکس را افزایش ندهید:

اصلا به نرم افزارهای ویرایش عکس برای تغییر سایز تصویر چاپی اعتماد نکنید. زمانی سایز یک عکس را تغییر دهید که بخواهید سایز آن را به جهت زیاد کردن پیکسل ها تغییر دهید.

 

چاپ لارج فرمت کارآمد و موثر

 

  1. تصاویر گرافیکی برداری:

تصاویر برداری به جای پیکسل مسیر یا path دارند. چاپ های پیکسلی، عکس های برداری برای چاپ های لارج فرمت به راحتی می توانند بدون از دست دادن کیفیت عکس، تغییر سایز پیدا کنند.

 

  1. پیدا کردن خطا:

به جای این که ساعت ها برای پیدا کردن خطاهای فایل چاپی خود وقت صرف کنید و به صورت دستی اندازه گیری و تنظیمات دیگر را انجام دهید، از نرم افزارهای مربوطه که تمام کارها را تنها با کلیک کردن یک دکمه انجام می دهند، استفاده کنید.

با نرم افزارهای مربوطه می توانید خطاهای فایل را پیدا کرده و رفع کنید و مطمین باشید که چاپ لارج فرمت شما با بهترین کیفیت انجام می شود.

 

اینفوگرافیک 5 نکته برای داشتن چاپ لارج فرمت کارآمد و موثر

امتیازدهی: 
Average: 3.5 (2 votes)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما