تفاوت تکنولوژی چاپ یووی و سابلیمیشن

در مقاله های قبلی مفصلا درخصوص مزیت های دستگاه های چاپ فلت بد توضیحاتی آورده ایم. در این مقاله قصد داریم مقایسه ای درباره دو نوع چاپ یووی و سابلیمیشن داشته باشیم. 

تکنولوژی چاپ یووی شبیه به تکنولوژی چاپ سابلیمیشن است.  در چاپ یووی مانند چاپ سابلیمیشن، می توانید طرح های بدون محدودیت رنگ داشته باشید. توجه داشته باشید جوهر سابلیمیشن فقط روی پارچه های صد در صد پلی استر یا متریال های سخت مانند ماگ هایی که  با پلی استر روشن و بادوام پوشش داده شده اند، چاپ می کند. اما چاپ یووی می تواند روی هر متریالی بدون پوشش، به طور مستقیم چاپ کند.

 

تفاوت تکنولوژی چاپ یووی و سابلیمیشن  تفاوت تکنولوژی چاپ یووی و سابلیمیشن

 

یک تفاوت اساسی بین چاپ یووی و سابلیمیشن این است که وقتی طرح روی متریال چاپ شد؛ در چاپ  یووی سریعا جوهر خشک خواهد شد؛ بنابراین طرح چاپی سریعا قابل استفاده خواهد بود در حالی که در چاپ سابلیمیشن روند انتقال تصویر روی متریال برای چاپ پیچیده تر است. علاوه بر این برای خشک شدن جوهر نیار به گرما و زمان بیشتری دارد.

در چاپ سابلیمیشن، چاپ روی یک بستر یا یک صفحه روشن یا تیره  به راحتی انجام نمی شود و می تواند کاملا به یک چالش تبدیل شود.  برعکس در دستگاه های چاپ یووی با ست جوهر CMYK و با جوهر سفید این پروسه راحت تر انجام می شود.

مولفه های جوهر سفید این امکان را به شما می دهد که زیر رنگ تصویر خود یک پوشش اولیه از جوهر سفید را چاپ کنید.  این زمانی امکان پذیر است که روی یک متریال روشن یا تیره کار چاپ را انجام دهید.

  

تفاوت تکنولوژی چاپ یووی و سابلیمیشن

مولفه روشن جوهر در چاپ یووی امکان چاپ پوشش روشن روی طرح را به شما می دهد. در نتیجه چاپ براق و با دوامی خواهید داشت.

چاپ سابلیمیشن یک پروسه چاپ تک لایه ای است اما چاپ یووی می تواند چاپ چند لایه را به طور  همزمان انجام دهد. چاپ لایه ای می تواند عکس های با کیفیت و افکت های سه بعدی را ایجاد کند.

 

 

تفاوت تکنولوژی چاپ یووی و سابلیمیشن

 

از مزیت های دیگر چاپ یووی سرعت بالای آن است. دستگاه های چاپ یووی نسبت به  سابلیمیشن، سرعت بیشتری در چاپ دارند.

 

تفاوت تکنولوژی چاپ یووی و سابلیمیشن

 

چاپ یووی در انواع مختلفی از متریال ها با رنگ ها، بافت ها، فرم ها و سایزهای مختلف می تواند کار چاپ را انجام دهد. هم چنین دستگاه چاپ یووی امکان چاپ روی اجسام استوانه ای و مدور مانند بطری ها را نیز به شما می دهد.

چاپ یووی، جایگزین چاپ سابلیمیشن  یا هر نوع چاپ دیگری نیست اما یک جایگزین هوشمند و سریع برای انجام بیشتر کارهاست.

 

هر دستگاه مزایا و معایب خود را خواهد داشت پس بهتر است بر اساس نیازهای خود اقدام به انتخاب دستگاهی که بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان بیاورد، نمایید.

امتیازدهی: 
Average: 4.7 (3 votes)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما