آموزش تصویری مراحل چاپ روی تی شرت با دستگاه پرس حرارتی

چاپ حرارتی که به چاپ انتقال حرارت هم شناخته شده، فرایندی جهت انتقال حرارت به متریال های مختلف با دستگاه پرس حرارتی است. متریال هایی که در این دستگاه به کار می روند، شامل یک چسب حساس به حرارت در یک سمت خود هستند، وقتی که گرما از طریق دستگاه پرس حرارتی به متریال انتقال داده می شود، متریال به بستر که گرما انتقال داده شده می چسبد و طرح مورد نظر روی متریال که می تواند پوشاک باشد چاپ می شود.

در این مقاله قصد داریم مراحل مختلف برای چاپ روی پوشاک را با دستگاه پرس حرارتی توضیح دهیم:

قدم اول : تجهیزات

 

آموزش تصویری مراحل چاپ روی تی شرت با دستگاه پرس حرارتی

تهیه تی شرت های سفارشی با وینیل حرارتی نیازمند گرما از طریق فشار و پرس می باشد. برای این کار به دستگاه هیت پرس و کاتر پلاتر نیاز داریم. برای این کار ما از کاتر پلاتر رولند gs-24 استفاده می کنیم.  
وینیل حرارتی نوعی از متریال است که برای چاپ روی پارچه و پوشاک در دستگاه هیت پرس استفاده می شود.

سه مولفه کلیدی را باید هنگام کار با دستگاه پرس حرارتی در نظر بگیرید: زمان، دما و فشار . مراقب باشید دقیقا چه زمان، دما و فشار را برای کار کرد طولانی دستگاه اجرا می کنید.

زمان : مدت زمان به ثانیه که گرما باید طرح را روی پوشاک نگه دارد.
دما: دمای بهینه ای که طرح روی پارچه می چسبد.
فشار:مقدار نیروی رو به پایین هنگامی که گرما اعمال می شود مورد نیاز است.

 

مرحله دوم:  انتخاب طرح 

قصد داریم یک نوشته را همان طور که در شکل میبینید را روی تی شرت چاپ کنیم. ما قصد داریم برای قسمت فروشگاه افرادی را استخدام کنیم تا در صورت نیاز اگر سوالی برای مشتریانمان پیش آمد از این افراد اطلاعات لازم خود را دریافت کنند، برای اینکه این اشخاص در بین کارکنان مشخص باشند تصمیم گرفتیم تا روی تی شرت های آن ها جمله مربوطه را با عکس هرکدامشان چاپ کنیم.

 

آموزش تصویری مراحل چاپ روی تی شرت با دستگاه پرس حرارتی

نکته مهم : فایل طرح حتما باید برعکس شود تا طرح درست روی تی شرت چاپ شود. برای انجام این تنظیمات، طرح را هایلایت کرده و کلیک راست کنید، سپس گزینه Tranform  و Reflect را در نرم افزار Adobe Illustrator انتخاب کنید ( یا از طریق نوار ابزار بالا روی گزینه Object  کلیک کرده و وارد گزینه های Transform  و Reflect شوید). در ادامه رنگ را با توجه به برش وینیل انتخاب کنید. در پروژه ما از خطوط سیاه و سفید استفاده می کنیم).

 

آموزش تصویری مراحل چاپ روی تی شرت با دستگاه پرس حرارتی

 

درصفحه Reflect Dialog گزینه Vertical باید انتخاب شود. گزینه Angel را روی 90 درجه تنظیم کنید. در آخر گزینه Ok  را بزنید.  ( پیشنهاد می شود برای اینکه بررسی کنید تا عکس به درستی برعکس شده یا نه، گزینه Preview را تیک بزنید.)

 

مرحله سوم: برش وینیل

 

آموزش تصویری مراحل چاپ روی تی شرت با دستگاه پرس حرارتی

در این مرحله طرح از طریق نرم افزار به کاتر پلاتر ارسال شده و روی وینیل طرح مورد نظر برش داده می شود. بعد از اینکه طرح برش داده شد باید اضافات آن را از روی وینیل بردارید تا در نهایت نوشته ای به شکل زیر داشته باشید.

ضخامت وینیل حرارتی از وینیل های معمولی بیشتر است و برای کندن اضافات وینیل کارتان راحت  تر است.

 

مرحله چهارم: استفاده از دستگاه پرس حرارتی

 

آموزش تصویری مراحل چاپ روی تی شرت با دستگاه پرس حرارتی

طبق مشخصات فنی دستگاه کار کنید و دمای مناسب دستگاه پرس حرارتی (دمای 320 درجه فارنهایت) و مدت زمان مناسب (15 ثانیه) را تنظیم کنید.  بعد از تنظیم دما و زمان، دسته را پایین بیاورید و اجازه دهید در مدت زمان مشخص شده دما از طریق انتقال حرارت به تی شرت وارد شود، سپس دسته را باز کرده و اجازه دهید تا تی شرت سرد شود تا بتوانید به راحتی وینیل را از روی تی شرت جدا کنید.

 

مرحله 5 : اتمام کار

بعد از انجام تمام مراحل بالا، در حال حاضر یک تی شرت با طرح مورد نظر  خود خواهید داشت.
دستگاه هیت پرس قابلیت  چاپ طرح های بسیار زیبا روی پارچه، تی شرت و پوشاک را داراست. برای دریافت  اطلاعات بیشتر در خصوص نکات خرید دستگاه پرس حرارتی و آموزش ابتدایی دستگاه پرس حرارتی به قسمت مقالات سایت مراجعه نمایید.

 

امتیازدهی: 
Average: 5 (1 vote)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما