دستگاه چاپ فلت بد یووی چگونه کار می کند؟

شما ممکن است قبلا چاپ های فلت بد انجام داده باشید یا درباره چگونگی کار دستگاه فلت بد کنجکاو باشید.

سوالات بسیاری ممکن است پیش بیاید که چگونه دستگاه چاپ فلت بد می تواند روی سطوح و بسترهای مختلف صاف یا زبر طرح های گرافیکی بزرگی را چاپ کند؟ برای چاپ روی سطوح نیاز به جوهر داریم، دستگاه های چاپ فلت بد جوهر مخصوص  به خود دارند. در ادامه درباره جوهر دستگاه چاپ فلت بد صحبت می کنیم.

 

دستگاه چاپ فلت بد یووی چگونه کار می کند؟

جوهر دستگاه چاپ فلت بد

دستگاه چاپ فلت بد بسیار شبیه به دستگاه های چاپ جوهرافشان است که ممکن است شما در دفتر و یا کارگاه خود داشته باشید، کار می کند. تفاوت اصلی دستگاه چاپ فلت بد با بقیه دستگاه های چاپ را می توان در دو مورد زیر نام برد:

  • نوع جوهر مصرفی که معمولا جوهر یووی می باشد.
  • چگونگی قرارگیری  جوهر روی سطح، در چاپ یووی جوهر روی سطح قرار می گیرد.

دستگاه چاپ جوهرافشان، جوهر را روی کاغذی که می خواهید چاپ را روی آن انجام دهید، می پاشد. دستگاه چاپ فلت بد نیز، جوهر یووی را روی سطح قرار داده و جوهر به سرعت در چاپ فلت بد خشک  می شود تا تصویر چاپی پایداری داشته باشید.

 

دستگاه چاپ فلت بد یووی چگونه کار می کند؟

 

فرایند خشک شدن چاپ یووی

وقتی بخواهید کار چاپ را با دستگاه چاپ فلت بد  انجام دهید، جوهر استفاده شده جوهر یووی می باشد و بلافاصله جوهر در معرض نور ماوراء بنفش قرار می گیرد ( یا منابع نوری دیگر که به مدل دستگاه چاپ، بستگی دارد).  این نور باعث می شود فورا جوهر روی سطح کار خشک شود.

به دلیل این که جوهر در مدت زمان کم روی سطح یا بستر کار گسترش می یابد، دستگاه چاپ فلت بد رنگ هایی با جزئیات دقیق در کار چاپی تولید می کند.

جوهرهای یووی بسته به سطحی که روی آن چاپ انجام می دهید، در مقابل محو شدن و یا فرسایش در مقابل هوا مقاوم هستند. دستگاه های چاپ فلت بد یووی نسبت به سایر دستگاه ها و روش های چاپی دیگر با محیط زیست سازگاری بیشتری دارند.

 

 

 

دستگاه چاپ فلت بد یووی چگونه کار می کند؟

 

دستگاه چاپ فلت بد با انواع مختلف سطوح صاف و زبر  مانند فوم برد، چوب، آلومینیوم، آکریلیک و غیره جهت چاپ سازگاری دارد.  دستگاه چاپ فلت بد توانایی چاپ روی سطوح بسیار نازک مانند قطعات تبلیغاتی و یا حتی سطوح ضخیم مانند در را داراست.

دستگاه چاپ فلت بد با ویژگی های بیان شده قابلیت چاپ های باکیفیت و با ماندگاری بالا روی انواع سطوح را دارد. می توانید در قسمت مقالات سایت اطلاعاتی در این خصوص مطالعه نمایید.

امتیازدهی: 
Average: 3 (2 votes)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما