چگونه با یک دستگاه حروف ساز کار کنیم؟

امروزه تبلیغات یکی از مهمترین اصول کاری هر شرکتی محسوب می شود و برای این امر راه های زیادی برای جلب مشتری وجود دارد. یکی از راه های تبلیغات، استفاده از تابلوهای حروف برجسته می باشد که امروزه طرفداران زیادی دارد. یکی از مزیت های استفاده از این تابلوهای برجسته، تنوع زیاد، نورپردازی های زیبا و خلاقیت های زیادی که می توان در آن به کار برد می باشد. این تابلوها به وسیله دستگاه های حروف ساز یا چلنیوم یا چنلیوم ساخته می شوند.

 

کار با دستگاه حروف ساز

اما اگر شما هم تمایل به ایجاد کسب و کاری جدید در این زمینه دارید و یا قصد خرید دستگاه حروف ساز دارید و هنوز نمی دانید که برای شروع کار چه مراحلی را باید طی کنید، ما در ادامه این مراحل را به صورت مختصر برای شما آورده ایم.

مرحله اول: خرید یک دستگاه مناسب حروف ساز

واضح است که برای شروع کار نیاز به یک دستگاه چلنیوم دارید که برای خرید آن باید اقدام نمایید. اما اگر برایتان این سوال پیش آمده که چه دستگاهی خرید کنید حتما مقاله های بعدی ما را دنبال کنید تا نکات مهم برای خرید یک دستگاه حروف ساز مناسب را به شما آموزش دهیم.

مرحله دوم: طراحی طرح مورد نظر

برای طراحی خود می توانید از نرم افزار کرل استفاده نمایید. پس باید طرز کار با این نرم افزار حرفه ای گرافیک را تا حدی که کارتان به خوبی پیش رود بدانید.

 

چگونگی کار با دستگاه حروف ساز

مرحله سوم: ساخت حروف برجسته

در واقع یکی از مهمترین مراحل کار شما همین قسمت می باشد که ابتدا باید مواد مورد نیاز خود مانند پلکسی، چلنیوم و یا PVC و ابزار کاری مثل دریل، گونیا و ... را آماده نمایید.

ساخت این نوع تابلوهای حروفی، روش های مختلفی دارد که بهتر است بهترین و اصولی ترین روش را در آغاز کار خود یاد بگیرید. در مقاله های بعدی سعی می کنیم به شما آموزش های مربوط به دستگاه چلنیوم را آموزش دهیم.

 

کار با انواع دستگاه های حروف ساز

مرحله چهارم: نورپردازی در حروف سازی

یکی از زیبایی های تابلوهای حروفی، استفاده از نورپردازی ها و ایجاد خلاقیت می باشد. برای این کار باید طرز کار با انواع LED های موجود در بازار را بدانید و البته با سیم کشی، برش و لحیم کردن آن ها آشنایی کامل داشته باشید.

مرحله پنجم: نصب حروف بر روی تابلو

شما بعد از ساخت حروف، باید بدانید که چطور آن ها را روی تابلوهای با جنس های مختلف نصب کنید و کار نهایی را به مشتریان خود ارائه دهید.

شما می توانید به جهت خرید و اطلاع از قیمت انواع دستگاه های حروف ساز چنلیوم با مشاوران ما در مرکز تخصصی رکورد تماس بگیرید.

همچنین می توانید به جهت دیدن ویدیوهای آموزشی بیشتر درباره حروف سازها به آپارات ما سری بزنید.

امتیازدهی: 
Average: 4 (1 vote)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما