آیا دستگاه پرس حرارتی یک دستگاه امن است؟

 در هر کاری به نوعی به اقدامات ایمنی نیاز دارید تا در حین کار انجام شود تا ایمنی کار و دستگاه و کاربر فراهم شود تا از ایجاد هر گونه مشکل جلوگیری شود. امنیت در محل کار بسیار مهم است و هر اقدام اشتباهی می تواند باعت صدمات و اتفاقات جدی حتی برای اپراتور دستگاه شود. پس انجام اقدامات لازم جهت ایجاد ایمنی بسیار مهم است.

اپراتور هنگام کار با هر دستگاهی اگر نکات ایمنی را رعایت نکن با صدمات جدی روبرو می شود دستگاه پرس حرارتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای کار با دستگاه هیت پرس، اگر اپراتور نکات ایمنی را رعایت نکند، دست وی بیشتر از جاهای دیگر ممکن است در معرض خطر قرار بگیرد.

جنبه دیگری که باید در نظر بگیرید نوع متریالی است که استفاده می کنید. بعضی متریال های شیمیایی می تواند گازهای سمی زیادی ایجاد کند. بعضی از متریال هایی از جنس گاز، نباید استشمام شوند و در این مواقع وقتی که دستگاه روشن می شود حتما باید منافذ و پنجره های محیط را باز نگه دارید.

 

 

آیا  دستگاه پرس حرارتی یک دستگاه امن است؟

قبل از اینکه سراغ نکات ایمنی برویم، اجازه دهید به سوال اینکه آیا  دستگاه هیت پرس امن هست یا خیر؟ پاسخ دهیم.

می توانیم برای جواب به این سوال یک "بله" قطعی به شما بدهیم، اما شما همیشه باید مراقبت های لازم را انجام دهید و هرگز برخلاف دستورالعمل دستگاه کاری را انجام ندهید.

 

نکاتی که باید بیان کنیم تا با خطرهای احتمالی کار با دستگاه پرس حرارتی آشنا شوید:

 

1-    محافظت از دستگاه پرس حرارتی

علاوه براینکه اپراتور دستگاه باید نکات ایمنی را در جهت جلوگیری از ایجاد سوختگی بخاطر عواملی چون دما و فشار رعایت کند باید مراقب اطرافیان خود باشد، اگر شما یک کسب وکار در خانه دارید و از دستگاه پرس حرارتی در خانه استفاده می کنید باید مراقب کودکان خود باشید.

موارد زیر را برای ایجاد امنیت بیشتر  رعایت کنید:
•    استفاده از ورقه های پوشش: ورقه های پوشش از صفحه بالایی محافظت می کند.
•    خرید بالش های چاپی:
•    خرید پدهای چاپ: این پد ها در نگهداری فشار در طول فرایند نقش دارند.

 

 

2-    محافظت از اپراتور دستگاه

بدون اغراق سلامتی و امنیت شما در بالاترین درجه اهمیت هم برای شما و هم برای سازندگان قرار دارد. به همین جهت برای حفظ امنیت نکات زیر را رعایت کنید.

•    منافذ و پنجره ها را باز نگهدارید: اگر می خواهید در تمام مدت کارکرد دستگاه یک هوای تازه در محیط داشته باشید مخصوصا اگر با متریال هایی کار می کنید که برای  اپراتور و محیط، گازهای سمی ایجاد می کند، حتما منافذ و پنجره های محیط کار خود را برای تهویه هوا، باز نگه دارید.
•    از دسته با محافظ استفاده کنید: اگر دسته دستگاه را می خواهید برای بسته شدن درب گرفته و ببندید حتما باید مطمین باشید که دسته دستگاه دارای محافظ است که در مقابل دمایی که دستگاه تولید می کند دست شما را محافظت می کند.
•    دستورالعمل های روی بدنه دستگاه پرس حرارتی را بخوانید: اطلاعاتی که برای دستگاه و متریال به کار رفته ارائه می شود را مطالعه نمایید. حتما اطلاعاتی که متخصصین رکورد در این زمینه می دهند را رعایت کرده حتی اگر قبلا با این نوع دستگاه ها آشنایی داشته و یا حتی دفعه اول است که با دستگاه پرس حرارتی کار می کنید.
•    ریسک نکنید: اگر در حال کار با دستگاه از انجام کاری مطمئن نیستید، حتما سوال بپرسید تا  از بروز مشکلات جلوگیری شود.

متخصصین رکورد و فروشندگان دستگاه پرس حرارتی شرکت رکورد همیشه جوابگوی شما جهت حل مشکلات و بهتر شدن روند کار با دستگاه هستند.

در هر صورت پیشنهاد می شود برای کار اولیه با دستگاه از متخصصین در این زمینه مشاوره بگیرید.

دستگاه های پس حرارتی شرکت رکورد دارای کیفیت خوب و تضمین کننده سلامت افراد  با رعایت نکات ایمنی هستند.

 

امتیازدهی: 
Average: 5 (1 vote)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما