چاپ روی تی شرت با فیلم ترنسفر با دستگاه لیزر و پرس حرارتی

امروزه چاپ روی تی شرت محبوبیت خاصی پیدا کرده و طرح های جالب و خلاقانه ای را می توانید روی تی شرت ها در مغازه ها ببینید. اما این طرح ها چگونه روی تی شرت ها و پارچه ها چاپ می شوند؟

شما می توانید با اندکی مطالعه در این زمینه در صورت علاقه کسب و کاری در زمینه چاپ تی شرت راه بیاندازید.

برای این که بتوانید روی تی شرت، طرح ها و عکس های مورد نظر خود را چاپ کنید باید از دستگاه هیت پرس یا پرس حرارتی استفاده کنید.

 

چاپ روی تی شرت با فیلم ترنسفر با دستگاه لیزر و پرس حرارتی

 

دستگاه پرس حرارتی دستگاهی است که برای چاپ روی تی شرت، کلاه، سرامیک، پازل، لیوان و ... کاربرد دارد. در این دستگاه کافیست طرح مورد نظر خود را روی متریال مناسب خود طراحی و برش داده و به وسیله دستگاه پرس حرارتی روی متریال مورد نظر انتقال دهید.

برای هر نوع چاپ بر اساس نوع متریال، تنظیمات متفاوتی وجود دارد که در مقالات آینده در این مورد توضیحاتی خواهیم داد.

برای تهیه طرح مورد نظر غالبا از دستگاه کاتر پلاتر استفاده می شود. اما در این مقاله ما تصمیم گرفتیم از راه دیگری که برش با دستگاه لیزر می باشد، توضیحاتی بیاوریم. در ابتدا باید طرح مورد نظر خود را آماده کنید.

 

برای برش با دستگاه لیزر در این مورد از متریال  لیزر فلکس استفاده می شود. لیزر فلکس یک فیلم ترنسفر می باشد که برای چاپ روی پارچه ها استفاده می شود. لیزر فلکس همانند کاغذ ترنفسفر است که روی چاپ تی شرت استفاده می شود.

دستگاه لیزر می تواند طرح ها را با جزییات پیچیده به خوبی برش دهد. لیزر فلکس در دمای 60 درجه سانتی گراد قابل شستشو می باشد.

 

مراحل چاپ روی تی شرت با دستگاه پرس حرارتی:

 

مرحله اول : برش

سرعت دستگاه لیزر را روی 100 mm/s و توان آن را روی 40  وات تنظیم کنید. طرح مورد نظر خود را به دستگاه لیزر بفرستید و آن را روی متریال فلکس برش دهید.

 

چاپ روی تی شرت با فیلم ترنسفر با دستگاه لیزر و پرس حرارتی

 

مرحله دوم : انتقال متریال روی تی شرت

وقتی طرح برش داده شد و آماده شد، در این مرحله تی شرت را روی دستگاه پرس حرارتی قرار داده. طرح برش داده شده را روی تی شرت به شکل برعکس قرار دهید.  بعد از این که دمای نمایشگر روی دستگاه پرس حرارتی به 330 درجه فارنهایت رسید دسته پرس حرارتی را به سمت پایین آورده و برای مدت زمان 18  ثانیه ببندید.

 

چاپ روی تی شرت با فیلم ترنسفر با دستگاه لیزر و پرس حرارتی   چاپ روی تی شرت با فیلم ترنسفر با دستگاه لیزر و پرس حرارتی

 

مرحله سوم: چاپ

در این مرحله متریال روی تی شرت انتقال داده شده است. با دقت کاغذ را از روی تی شرت بردارید. طرح مورد نظر روی تی شرت  قابل مشاهده است.

 

چاپ روی تی شرت با فیلم ترنسفر با دستگاه لیزر و پرس حرارتی

 

می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره دستگاه پرس حرارتی و کاربردهای آن با متخصصین شرکت رکورد تماس حاصل فرمایید.

امتیازدهی: 
Average: 3.7 (3 votes)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما