نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر - قسمت دوم

همان طور که در قسمت قبل گفته شد نوع عکس و طراحی آن تا سایز بنر و نحوه تبلیغات از  مهمترین نکات کاربردی برای داشتن چاپ بنر بهتر و تاثیر گذار هستند. در این مقاله نیز قصد داریم تا 4 نکته باقی مانده برای چاپ بنر بهتر را عنوان کنیم.

نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر - قسمت دوم

4- خوانایی:

بنرهای نمایشگاهی باید چشم نواز باشد و خوانایی بالایی داشته باشند و هم چنین به گونه ای طراحی شده باشند که بتوانند روی موضوع تبلیغ تمرکز داشته باشند و به سرعت و  راحتی پیام تبلیغ شما را منعکس کنند.

حتما 4 نکته زیر را برای طرح چاپی خود در نظر بگیرید:

  • وجود کلمات برجسته، عنوان های کوتاه
  • استفاده از عکس یا تصویر واضح
  • عدم استفاده از کپی کاری
  • بیان پیام با کمک لوگو یا شعار تبلیغاتی

نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر - قسمت دوم

 

5- فونت های قابل خواندن:

توجه به اندازه و نوع فونتی که شما در طراحی بنر چاپی استفاده می کنید، بسیار ضروری است. از فونت های ساده و واضح مانند فونت آریال یا فونت های غیر شکسته استفاده کنید.

فونت های ایتالیک و فونت هایی مانند فونت Times New Roman خوانایی کمی دارند و خواندن آن ها مخصوصا در فواصل دور به سختی انجام می شود پس بهتر است از استفاده از این فونت ها در طراحی بنرهای چاپی خود خودداری کنید.

هم چنین سایز فونت هایی که استفاده می کنید به اندازه و سایز بنر شما بستگی دارد. به علاوه باید توجه داشته باشید در طراحی بنر چاپی خود باید  فونت عنوان شما با سایر فونت هایی که در بنر استفاده می کنید متفاوت  باشد.  برای خوانایی بهتر، باید به  فضای بین خطوط نیز دقت کافی داشته باشید تا تماشاگران بتوانند به راحتی پیام نوشتاری بنر شما را بخوانند.

 

 

نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر - قسمت دوم

6- رنگ مناسب انتخاب کنید:

رنگ ها ابزارهای روان شناسی قدرتمندی هستند که وقتی به درستی در بنر  شما به کار گرفته شوند می توانند به راحتی در دید مخاطب نفوذ کنند و در نتیجه در افزایش فروش، جذب مخاطب و ایجاد آرامش و اطمینان مردم تاثیرگذار باشند.

رنگ ها هر کدام در علم روان شناسی تاثیرات مخصوص به خود را در دید مخاطب می گذارند پس بهتر است با توجه به این نکته از رنگ ها برای رساندن حس درست در مخاطب استفاده کنید. در ادامه برای شما به صورت مختصر درباره تاثیر رنگ ها صحبت می کنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله قبلی، درباره مدیریت رنگ ها در چاپ لارج فرمت را مطالعه بفرمایید.

 

  • رنگ آبی و سبز، حس آرامش و شادی ایجاد می کنند و توجه داشته باشید این دو رنگ گیرنده های قوی نیستند. رنگ نقره ای، خاکستری و سیاه و سفید حس تازگی و مدرنیته را در دید مخاطب القا می کند. رنگ های زرد و نارنجی از جمله رنگ هایی با انرژی زیادی هستند و همچنین رنگ قرمز باعث جلب توجه زیادی می شود.
  • رنگ ها از فاکتورهای مهمی در طراحی بنرها هستند بهتر است با مطالعه دقیق درباره رنگ ها از هر رنگی در بنر چاپی خود برای داشتن نتیجه بهتر  استفاده کنید.
  • به خاطر داشته باشید رنگ های روشن توجه مخاطب را به خود جلب می کنند و البته استفاده بیش از حد از این رنگ ها ممکن است باعث شود مخاطب از پیام تبلیغ شما دور شود. عکس هایی با رنگ های پررنگ می توانند تاثیری خیره کننده داشته باشند.

زمانی که بعد از مطالعات خود به نتیجه رسیدید که از چه رنگ هایی برای طراحی بنرهای خود استفاده کنید. به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که باید کنتراست زیادی بین رنگ پس زمینه بنر چاپی با رنگ نوشته ها وجود داشته باشد تا قابلیت خوانایی نوشته بالا برود.

 

نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر - قسمت دوم

7- استفاده از نور در بنر چاپی

برای اینکه بنر تبلیغاتی خود را کارآمد تر کنید بسته به نوع کار خود می توانید از نور استفاده کنید تا به خوبی بخش های برجسته تر و مهم تر نمایش داده شود.

شما می توانید با استفاده از پروژکتورها در بنر خود توجه و حرکت چشم مخاطب را به بنر های عمودی و افقی خود بیشتر جلب کنید.

 

نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر - قسمت دوم

 

امتیازدهی: 
Average: 3.7 (3 votes)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما