نکاتی درمورد طراحی بنرهای محیطی و داخلی

وقتی قصد دارید برای کسب و کار خود، انواع بنرها  را برای محیط های بیرونی و یا داخلی طراحی کنید و آن را با دستگاه چاپ بنر ایجاد کنید، دقت داشته باشید که طرح شما باید واضح، جذاب و خوانا باشد. هرچند که شرایط طراحی شنا بسته به سایز و نوع مکانی که می خواهید بنر را آن جا نصب کنید، متفاوت خواهد بود اما نکات زیر برای هر شرایطی صدق می کند.

 

نکاتی درمورد طراحی بنرهای محیطی و داخلی

طراحی بنرهای داخلی و خارجی

شما به راحتی می توانید برای تبلیغات محیطی خود، با کمی خلاقیت و استفاده از ترکیب رنگ های درست، توجه مشتریان بیشتری را به محل کسب خود جلب کنید. دقت داشته باشید که همیشه تابلوهای چشمک زن ممکن است تاثیر خوبی نداشته باشند. اولین پله برای ساخت یک تابلوی بنری این است که عابر بتواند در چند ثانیه آن را بخواند.

طبق تحقیقات انجام شده در موسسه تبلیغات محیطی امریکا، بهترین ترکیب رنگ ها برای بنرهایی که در محیط های بیرونی استفاده می شوند شامل رنگ مشکی روی زرد، مشکی روی سفید، زرد روی مشکی و سفید روی آبی است.

 

نکاتی درمورد طراحی بنرهای محیطی و داخلی

 

اکر قصد دارید تا اطلاعات خاصی مثل آدرس وب سایت و یا شماره تماس خود را به بینندگان ارائه دهید؛ حتما از رنگ دیگری استفاده کنید. دانشجویان دانشگاه پنسیلوانیا نیز تحقیقاتی در این زمینه انجام داده اند و به این نتیجه رسیده اند که وقتی از یک رنگ دیگر برای نشان دادن اطلاعات خاص استفاده می شود، 78% بیشتر به یاد می ماند. پس از این ترفند حتما در طراحی بنرهای خود استفاده نمایید.

مکانی که قرار است بنر در آن جا نصب شود نیز نقش بسیار مهمی در طراحی آن دارد. بنرهایی که برای تبلیغات مغازه ها و فروشگاه های کنار خیابان چاپ می شوند؛ باید به نوعی طراحی شوند که توسط عابران و رانندگانی که از آن جا رد می شوند به راحتی و سریع قابل خواندن باشد.

 

نکاتی درمورد طراحی بنرهای محیطی و داخلی

وقتی می خواهیم  بنرهایی که قرار است کنار خیابان ها نصب شود را طراحی کنیم؛ باید به این نکته دقت داشته باشیم که متن باید خلاصه باشد تا در ذهن مخاطب بماند.

آب و هوای مکانی که قرار است در آن جا بنر را استفاده کنید در نصب آن بسیار مهم است. مثلا نصب بنر در شهر بادگیری مثل رودبار بسیار متفاوت است با شهرهای پر باران شمالی و یا شهرهای گرم ایران.

طراحی بنرهای داخلی

بر خلاف بنرهایی که قرار است در محیط های خارجی استفاده شود، برای طراحی بنرهای داخلی خیلی راحت می توانید از مطالب بیشتری استفاده نمایید چون مخاطبان شما وقت کافی برای مطالعه مطالب روی بنر چاپ شده را دارند. چه بسا افراد زیادی تمایل به خواندن بنرهای تبلیغاتی ندارند؛ بنابراین باید به حدی آن را جذاب طراحی کنید که افراد برای خواندن آن وقت بگذارند. با این حال دقت داشته باشید که متن شما نباید خیلی طولانی باشد.

 

نکاتی درمورد طراحی بنرهای محیطی و داخلی

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن دقت داشته باشید این است که طبق آمار، اصولا تمرکز افراد به مرکز بنرها جلب می شود. پس از این نکته استفاده نمایید و اطلاعات مهم و کاربردی خود را در مرکز بنر قرار دهید.

قرار دادن تعداد کمی عکس با کیفیت از محصولات شما نیز می توانید پیام های خوبی به مخاطبانتان ارائه دهد.

برخلاف طراحی بنرهای محیط بیرونی، در این بنرها نیازی به استفاده از رنگ هایی که جلب توجه کنند نیست چون مخاطبان شما قصد دارند مطلب روی بنرهای را بخوانند و به همین دلیل باید از رنگ های ملایم استفاده کرد تا چشم خواننده اذیت نشود.

شما برای طراحی بنرها نیازی نیست که حتما دوره های تخصصی خاصی بگذرانید. با رعایت همین نکات ساده می توانید طراحی موفقی داشته باشید.

 

نکاتی درمورد طراحی بنرهای محیطی و داخلی

امتیازدهی: 
Average: 3.5 (2 votes)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما