نکات حرفه‌ای برای چاپ روی تی‌شرت

امروزه با گسترش صنعت پوشاک در کشورمان، طراحان مد داخلی روزبه‌روز به فکر ایجاد خلاقیت­های بیشتری شده‌اند. چاپ روی تی‌شرت نیز یکی از روش‌های فراگیر بین طراحان هست و به همین دلیل کارشناسان محتوای ما تصمیم دارند تا اطلاعات خوبی  در این زمینه برای شما تولید کنند. در این مطلب به شما نکات حرفه‌ای برای چاپ روی تی‌شرت خواهیم  گفت.

 

نکات حرفه‌ای برای چاپ روی تی‌شرت

 

  1. برای طراحی خود زمان بگذارید و یک طرح مفهومی ایجاد کنید

قبل از شروع طراحی به‌خوبی فکر کنید که طرحتان را برای ارائه چه مفهومی می­خواهید به بازار عرضه کنید. این تی‌شرت یا لباس برای چه نوع سنی مناسب است و آیا مخاطبان شما با طرح می‌توانند ارتباط برقرار کنند؟

 

  1. طراحی خود را روی تی­شرت مجسم کنید

اگر در حرفه چاپ روی تی­شرت مبتدی هستید، بهتر است بدانید که طراحی که در نرم‌افزارهای گرافیکی خود می‌بینید با کار نهایی که بر روی تی­شرت چاپ می‌شود ممکن است خیلی متفاوت باشد؛ بنابراین همیشه سعی کنید مدل را روی تی‌شرت تصور کنید و یا بعد از اتمام کار، یک پرینت از آن در سایز واقعی گرفته و روی تی‌شرت قرار دهید تا نتیجه را واقعی‌تر ببینید.

 

نکات حرفه‌ای برای چاپ روی تی‌شرت

  1. جزییات همیشه پادشاه طراحی هستند ولی سعی کنید ساده‌تر طراحی کنید

افراد همیشه به جزییات دقت می‌کنند ولی بهتر است بدانید که اکثر اوقات، طراحی‌های کلاسیک و ساده طرفداران بیشتری دارد. پس اگر تمایل دارید طراحی برای تی‌شرت انجام دهید که مخاطبان عام دارد، از سبک‌های ساده‌تر استفاده کنید.

 

  1. به بازار توجه کنید

این‌ یکی از نکات مهم برای چاپ روی تی‌شرت است. شما برای چه قشری از جامعه طراحی می‌کنید؟

زن یا مرد؟

پیر یا جوان؟

در پایان روز کاریتان شما می‌خواهید محصولی به جامعه ارائه دهید تا مردم بپوشند؛ پس به‌عنوان یک طراح لباس حرفه‌ای سعی کنید اول کاغذی بردارید و مخاطبان این نوع تی‌شرت را بنویسید تا درنهایت لباسی طراحی کنید که آن‌ها دوست داشته باشند.

 

نکات حرفه‌ای برای چاپ روی تی‌شرت

 

  1. انتخاب رنگ مناسب

مطمئناً رنگ تی‌شرتی که انتخاب می‌کنید در طراحی شما بسیار تأثیرگذار خواهد بود. برای همین در حین طراحی سعی کنید رنگ‌های متفاوتی را امتحان کنید تا به یک ترکیب رنگ خوب برسید.

 

  1. انتخاب یک دستگاه مناسب برای چاپ روی تی‌شرت

مسلماً انتخاب یک دستگاه چاپ پارچه مناسب درنهایت به جهت بالا بردن کیفیت کار شما بسیار مهم خواهد بود. چاپ روی تی‌شرت به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. چاپ با دستگاه هیت پرس یا همان پرس حرارتی و یا در درجات حرفه‌ای‌تر، چاپ با دستگاه چاپ پارچه دو روش معمول در چاپ تی‌شرت هست که شما متناسب با نوع پارچه و طراحی خود می‌توانید با هر کدام از این دستگاه‌ها کار نهایی خود را تولید کنید.

اگر شما هم عضوی از خانواده صنعت نساجی و طراحان مد و لباس هستید و یا حتی تمایل به شروع این کسب‌وکار دارید، می‌توانید برای خرید دستگاه متناسب با کار خود و دریافت مشاوره، با کارشناسان ما در شرکت رکورد  در این زمینه تماس بگیرید.

امتیازدهی: 
Average: 5 (2 votes)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما