معرفی اجزای تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته

از محصولات شرکت رکورد دستگاه حروف ساز یا چنلیوم است که از آن می توان برای ساخت حروف برجسته در تابلو ها استفاده کرد. حروف برجسته از دو قسمت تشکیل شده اند : رویه حروف و دور حروف 

در این مقاله در مورد این حروف و جنس آنها مختصری توضیح می دهیم :

معرفی اجزای تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته

رویه حروف از پلکسی گلاس ساخته شده است این پلکس گلاس از پلی کربنات شفاف ساخته می شود که جایگزین خوبی برای شیشه به حساب می آید . اگر در جایی به  کلمه های طلق، اکریلیک، پلی اکریلیک و پلکسی برخوردید در حقیقت  درباره پلکسی گلاس صحبت می شود.

به جهت این که پلکسی گلاس ها کثیف نشوند، روکشی رنگی در دو طرف پلکسی چسبیده می شود. شاید بپرسید دلیل وجود این روکش پلکسی گلاس چیست؟  این روکش باعث می شود:  رطوبت کمتری جذب شود، در برابر مواد شیمیایی مثل اسید ها و روغن ها و مواد پاک کنننده مقاومت بالایی داشته باشد ، قابلیت برش داشته باشد و می توانند بوسیله دستگاه لیزر و cnc روی این روکش حکاکی نیز انجام دادهمچنین  انعطاف پذیری و زیبایی منحصر بفردی دارند.

 

معرفی اجزای تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته

در تابلوهای چنلیوم جهت زیبایی بیشتر  و تنوع کار می توان از رنگ های مختلف پلکسی گلاس ها استفاده کرد . پلکسی گلاس ها در سه حالت  شفاف، مات و نیمه مات در بازار عرضه می شوند.  در تابلو ها برای داشتن نتیجه بهتر از نوع نیمه مات یا رنگ شیری استفاده می کنند چون رنگ نیمه مات نور را از خود عبور میدهد

تفاوت رنگ   مات با نیمه مات در عدم گذردهی نور است.  پلکسی شفاف نیز مانند شیشه عمل می کند.

 

معرفی اجزای تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته

دور حروف برجسته

دور حروف برجسته نواری است که از جنس آلومینیوم یا چنلیوم ساخته شده است . به این دلیل که این حروف اکثرا در فضای باز و در تابلوهای مغازه ها استفاده میشوند و در معرض اشعه آفتاب یا بارندگی هستند از چنلیوم ساخته می شوند زیرا چنلیوم در مقابل عوامل محیطی ماندگاری بالایی دارد و همچنین در گذر زمان بر اثر تغییرات محیط تغییر رنگ نمی دهند.

چلنیوم در رنگ های مختلف و عمدتا رنگ های سفید، مشکی، طلایی و نقره ای براق در بازار موجود است.

 

معرفی اجزای تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته

امروزه کاربرد حروف برجسته در تابلو ها بسیار است با پیشرفت علم و و جذاب شدن کارها از لامپ ها در این حروف استفاده می شود. امروز از لامپ های SMD به دلیل ضد آب بودن، مقاوم بودن در مقابل ضربه، تولید کم گرما،  مصرف کم و عمر بالا استفاده می شود .

امتیازدهی: 
Average: 4.5 (2 votes)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما