نویسنده:پونه امینی 130 بازدید یک دیدگاه تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۷

تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی

بعد از سرمایه گذاری و خرید دستگاه پرس حرارتی، یکی از نکاتی که باید رعایت کرد چگونگی مراقبت از دستگاه پرس حرارتی و تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی است. برای انجام این کار، زمانی که دستگاه به دلایل مختلف کثیف شود شما نیاز دارید تا روش های تمیزکردن دستگاه راه بیاموزید. در دستگاه ممکن است باقی مانده متریال، چسب یا جوهر یا هر نوع کثیفی روی بدنه دستگاه چسبیده باشد و باعث کثیف شدن دستگاه شود، کثیف شدن دستگاه علاوه بر این که ظاهر زیبایی ندارد در عملکرد و نتیجه چاپ تاثیر می گذارد.

 

بسیار مهم است که که بدنه و صفحه دستگاه عاری از هرگونه آلودگی و اضافات باشد، به همین دلیل حتما اقدام به تمیز کردن صفحه دستگاه پرس حرارتی نمایید تا برای چاپ های بعدی مشکلاتی به وجود نیاید.

 

نکته مهم دیگر  این است که وقتی از وجود اضافات و کثیفی روی صفحه دستگاه مطلع شدید، حتما در اولین فرصت اقدام به تمیز کردن نمایید و نگذارید آلودگی برای مدتی بماند، زیرا اگر اضافاتی از رنگ یا چسب و … روی صفحه دستگاه بماند در چاپ های بعدی و با درجه حرارت بالا حالت سوختگی می گیرد و تمیز کردن آن به سختی انجام می شود.

 

در ادامه مقاله چند روش ساده و راحت برای تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی ارائه می دهیم:

 

چگونه دستگاه پرس حرارتی را تمیز کنید؟

همیشه مراقب باشید و دقت داشته باشید در مواقعی که بر حسب تصادف جوهر چاپ به صفحه می ریزد یا اشتباها به دلیل برعکس گذاشتن کاغذ ترنسفر روی پارچه، جوهر به صفحه بالایی دستگاه می چسبد نه به روی متریال (مانند عکس زیر) و مواردی از این دست که باعث کثیف شدن صفحه دستگاه هیت پرس می شود، فورا اقدام به تمیز کردن دستگاه نمایید.

کثیف شدن دستگاه پرس حرارتی

 

 

 

خوشبختانه تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی بسیار راحت بوده و زمان زیادی نمی برد. در ادامه آیتم هایی که برای تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی نیاز است را آورده ایم:

آیتم های مورد نیاز:
•    پارچه تنظیف
•    محلول پاک کننده
•    تی شرت قدیمی

 

 

مراحل تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی:

۱- در بیشتر موارد، دستگاه را خاموش کرده و اجازه دهید دستگاه قبل از اینکه اقدام به تمیز کردن آن نمایید، سرد شود. زیرا بعد از سرد شدن دستگاه تمیز کردن آن به راحتی انجام می شود.
۲- یک دستمال تنظیف بزرگ بردارید و سطح آن را به محلول پاک کننده آغشته نمایید.
۳- به آرامی دستمال را به روی سطح صفحه دستگاه هیت پرس بکشید تا هر گونه کثیفی و اضافات پاک شوند. در این مرحله بیشتر مواقع سطح تمیز خواهد شد ولی گاهی اوقات

ممکن است هنوز هم اضافاتی از جوهر و چسب و امثال این ها باقی بماند، در این صورت مراحل بعد را انجام دهید.

 

 

تمیز کردن اضافات روی دستگاه هیت پرس

۴- درجه دمای دستگاه را بالا ببرید.
۵- پارچه را تا کنید تا ضخامت پیدا کند و از دست شما در مقابل حرارت دستگاه حرارتی محافظت کند. ( یا از دست کش های محافظ حرارت استفاده نمایید.)
۶- مقداری از مواد پاک کننده سطوح فلزی روی پارچه آغشته کنید و صفحات فلزی را پاک کنید.با این کار حتما باید باقیمانده اضافات روی دستگاه پاک شود.

 

تمیز کردن پرس حرارتی

 

 

در نهایت
۷-    یک تی شرت قدیمی بردارید و در دستگاه قرار دهید، در این مرحله ناخالصی ها و اضافاتی که ممکن است از مرحله قبل مانده باشد، پاک خواهد شد. در این روش بعد از روشن شدن دستگاه و اعمال حرارت و فشار، اضافات روی تی شرت قدیمی ممکن است بچسبند و از بدنه جدا شوند. علاوه بر این رطوبتی که از تمیز کردن محلول در مراحل قبل در صفحات باقی مانده به وسیله حرارت از بین می رود.

 

 

نکته:
اگر با انجام تمام مراحل بالا باز هم هنوز اضافات روی صفحه دستگاه پرس حرارتی باقیمانده است، ما قطعا به شما پیشنهاد می کنیم که کاغذ محافظ خریداری کنید و از آن برای محافظت از پارچه متریال خود به جهت کثیف نشدن از طریق صفحه بالایی دستگاه هیت پرس، استفاده نمایید.
آسان ترین راه برای جلوگیری از کثیف و آلوده شدن دستگاه این است که صفحات را از آلوده شدن محافظت کنید. ما همیشه دستگاه را با یک ورقه تفلنی هر دو صفحه را از هرگونه آلودگی محافظت می کنیم.

امتیاز شما به این مقاله
تمیز کردن دستگاه پرس حرارتی
در مجموع 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5
برچسب ها:
مقالات مرتبط

یاور ما در سایت باشید

با ارسال دیدگاه های خود در سایت، جهت بهبود مطالب مارا یاری فرمایید

بهزاد در تاریخ ۱۶ دی ۱۳۹۷ گفته:

استاد ممنون 🙏

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(ضروری)
(ضروری) (ضروری)