نکاتی برای برش بهتر و دقیق تر در کاتر پلاتر

در هر دستگاهی دانستن اطلاعات اولیه کارکرد دستگاه بسیار مهم است ولی دانستن نکات کاربردی بسیار مهم تر است گاهی این نکات به وسیله تجربه در طی کار به دست می آید ولی این امکان هم وجود دارد با انجام آزمون و خطا هم زمان کار شما تلف می شود و هم از نظر مالی مقرون به صرفه نیست پس بهتر است با مطالعه مقالات در این زمینه که در سایت رکورد موجود است نکات کاربردی که ممکن است برای کاربران کاترپلاتر پیش آید را مطالعه نمایید.

 

 

نکاتی برای برش بهتر و دقیق تر در کاتر پلاتر

هم چنین در این مقاله نکاتی که در بهتر شدن برش به شما کمک کند را آورده ایم:

  1. انتخاب متریال انتخاب کلیدی برای داشتن برش دقیق است:

قبل از این که کار برش را شروع کنید،متریال انتقال حرارت که قابلیت چسبیدن از پشت را داشته باشد را برای نتیجه کار بهتر و موفق تر انتخاب کنید. فیلم plotterfilm ساخت کشور ایتالیا  متریالی است که برای برش های دقیق و انتقال روی هر نوع پارچه کتان و پلی استر استفاده می شود

 

نکاتی برای برش بهتر و دقیق تر در کاتر پلاتر

 

  1. مطمین شوید که تیغ کاتر تازه و تیز است:

تیغه تمیز و تیز تاثیر زیادی در نتیجه کار دارد و می توانید با تغییر تیغه و تهیه تیغه نو از هدر رفتن متریال در هنگام برش جلوگیری کرده و برش بهتری داشته باشید.

 

  1. تیغ 60 درجه را امتحان کنید:

اگر بخواهید متریال های ضخیم تر را برش دهید، از تیغی با زاویه بیشتر مانند تیغ 60 درجه استفاده کنید. زیرا با استفاده از این تیغ برش های دقیق تر و منظم تری خواهید داشت.

 

 

نکاتی برای برش بهتر و دقیق تر در کاتر پلاتر

  1. فشار تیغ را افزایش دهید:

وقتی که جزییات کار شما به خوبی برش داده نمی شود بهعنوان اولین راه حل فشار تیغه را افزایش ندهید. معمولا کاربردر مواجهه با چنین مشکلی فشار تیغه را خیلی بیشتر از حد نیاز افزایش می دهد اما پیشنهاد ما برای موقعیت های مشابه اینست که در مرحله اول فشار تیغه را افزایش ندهید، باید فشار تیغه به صورتی باشد که لایه زیرین متریال برش داده نشود در عین حال تیز و تمیز بودن تیغ کاتر پلاتر بررسی کنید.

اگر باز هم در برش مشکلی داشتید و نتیجه مناسب را نگرفتید به نکته دوم این مقاله یعنی انتخاب تیغه مناسب مراجعه نمایید.

 

  1. کاتر پلاترهای مختلف نگهدارنده تیغ متفاوتی دارند و مهم است که بدانید نگهدارنده های تیغ در دستگاه های مختلف و هم چنین خود تیغ ها با یکدیگر تفاوت دارند.
  2. وقتی عمق تیغ و سرعت برش را در کاتر پلاتر انتخاب کردید، بهتر است که در ابتدا با سرعت برش کم شروع کنید تا زمانی که مطمین شوید افزایش سرعت برش مناطقی که خراب شده اند را ترک نخواهد کرد.
  3.  

با رعایت این نکات می توانید در داشتن برش بهتر متریال در کاتر پلاتر یاری بگیرید.

امتیازدهی: 
Average: 5 (1 vote)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما