نویسنده:پونه امینی 132 بازدید بدون دیدگاه تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵

تفاوت انواع وینیل ها

دستگاه چاپ بنر در انواع مختلفی موجود می باشند و مواد اولیه مختلفی نیز بر این اساس در بازار عرضه می شود. وینیل یکی از مواد اولیه دستگاه چاپ بنر می باشد که برای چاپ بنر های تبلیغاتی استفاده می شود و یکی از بهترین راه های تبلیغاتی به شمار می رود. اما انتخاب این که یک انتخاب درست داشته باشیم، مستلزم این است که با انواع آن آشنا شویم.

وینیل دستگاه چاپ بنر

وینیل دستگاه چاپ بنر

وینیل دستگاه چاپ بنر استاندارد و مش

بنرهای PVC بر اساس نوع استفاده و جنس آن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند. همچنین یکی دیگر از انواع دسته بندی های وینیل ها، نوع چاپ یا مرکب دستگاه چاپ بنر می باشد. هر چند که به طور کلی بنرهای پی وی سی به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

– وینیل دستگاه چاپ بنر استاندارد

بنرهای وینیل به صورت معمول از PVC  با کیفیت بالا و ضد آب ساخته می شود. این نوع وینیل در محوطه های بیرون و داخل  و در سایز های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند که وینیل های استاندارد انتخاب مناسبی برای محیط های باز بادی نیست. البته در صورتی که بنر در مکان خاصی کاملا فیکس شده باشد و یا روی دیوار نصب شده باشد، در هوای بادی نیز مشکلی ایجاد نمی کند اما اگر بر روی استند های آزاد نصب شود در مقابل باد مقاومت نخواهد داشت و با تکان های شدید باد، نوشته های روی بنر قابل خواندن نخواهند بود.

وینیل چاپ

وینیل چاپ

– وینیل دستگاه چاپ بنر مش

این نوع وینیل دستگاه چاپ بنر از لحاظ جنسی بسیار شبیه به نوع استاندارد آن می باشد و مانند آن ها محکم، ضد آب و با طول عمر زیاد می باشد. تنها مزیت بزرگ آن نسبت به وینیل استاندارد آن است که دارای سوراخ های ریزی می باشد که اجازه می دهد باد از بنر عبور کند و مشکل محیط های باز با باد شدید را حل می کند. این سوراخ های ریز در وینیل مش، تاثیری در ظاهر آن و چاپ بنر با دستگاه را ایجاد نمی کند.

کدام وینیل بهتر است؟

اما در این جا سوالی که مطرح می شود این است که با توضیحاتی که گفته شد، کدام نوع از وینیل دستگاه چاپ بنر بهتر است. نکته قابل توجه این است که با توجه به نوع شرایط آب و هوایی می توانید نوع وینیل را اتنخاب نمایید. در صورتی که بنر را برای محیط های بسته و یا محیط های باز با شرایط آب و هوایی با باد زیاد می خواهید استفاده کنید حتما وینیل بنر مش را انتخاب کنید و در غیر این صورت می توانید از هر دو نوع استفاده نمایید.

البته اتنخاب تنها نوع بنر مهم نیست. شما باید به مکانی که می خواهید بنر را نصب کنید و این که چطور می خواهید آن را فیکس کنید نیز توجه داشته باشید. در هر صورت برای چاپ بنر خود، خارج از نوع دستگاه چاپ بنر می توانید طبق سلیقه خود وینیل را خریداری نمایید.

اینفوگرافی تفاوت انواع وینیل

اینفوگرافی تفاوت انواع وینیل

امتیاز شما به این مقاله
تفاوت انواع وینیل ها
در مجموع 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5
برچسب ها:
مقالات مرتبط

یاور ما در سایت باشید

با ارسال دیدگاه های خود در سایت، جهت بهبود مطالب مارا یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(ضروری)
(ضروری) (ضروری)