نویسنده:پونه امینی 107 بازدید بدون دیدگاه تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۶

روش های تبلیغات مدرن و تاثیرگذار

در ایالات متحده آمریکا سال ۱۹۰۹، دادگاه عالی کالیفرنیا قانون منع بیلبوردهای تبلیغاتی در بسیاری از شهرها را تصویب کرد، به این علت که اعتقاد داشتند موجب ترافیک و تصادفات رانندگی می شود. به همین دلیل مدت زمان خیلی طولانی بیلبوردهای تبلیغاتی که به طور عمده با دستگاه چاپ بنر چاپ می شود؛ متهم به ایجاد حواس پرتی، انحراف رانندگان و تصادفات جاده ای بودند.

 

کارشناسان ایمنی و ترافیک با مطالعه و بررسی های متعدد، هیچ مدرک معتبر و علمی برای ایجاد تصادف و ترافیک توسط بیلبوردهای تبلیغاتی پیدا نکردند. با تحقیقاتی که وزارت حمل و نقل و شرکت های بیمه در زمینه تصادفات رانندگی انجام دادند هیچ مدرکی برای اثبات این موضوع نیافتند و از طرفی تبلیغات محیطی و فضای باز رونق بسیاری پیدا کرده بود و مردم خواستار لغو قانون ممنوعیت بیلبوردهای تبلیغاتی شدند تا این که سرانجام در سال ۱۹۶۵ قانونی وضع شد که طبق این قانون تبلیغات در ابعاد بزرگ آزاد شد اما با قوانین جدید.

نصب هرگونه تبلیغات باید با مجوز اداره حمل و نقل شهری و شهرداری ها در مکان های تعیین شده نصب شود و ملزم به پرداخت هزینه ای به این ادارات برای نصب تبلیغات شدند.

تبلیغات مدرن

تبلیغات مدرن

در گذشته از روش هایی مانند تبلیغات تلویزیونی و روزنامه ای فقط استفاده میشد اما امروزه روش های زیادی برای این کار وجود دارد که در این مقاله به بیان برخی از آن ها خواهیم پرداخت:

روش های تبلیغات مدرن و تاثیرگذار

  • بیلبورد ها
  • بنرهای تبلیغاتی
  • تبلیغات دیجیتالی
  • تبلیغات اینترنتی
  • تبلیغات در شبکه های اجتماعی
  • چاپ کارت ویزیت
  • انتشار مقالات در سایت ها و نشریات تخصصی
  • تبلیغات شهری

 

در ادامه هر یک از این روش های تبلیغاتی که در بالا گفته شد را برایتان مختصرا شرح خواهیم داد. از روش های تبلیغات گفته شده در بالا سه روش بیلبورد، بنرهای تبلیغاتی و تبلیغات دیجیتالی تبلیغات در ابعاد بزرگ به شمار می آیند و چاپ این نوع بنرها با دستگاه های چاپ لارج فرمت انجام می گیرد.

 

بیلبوردها :

بیلبورد یک ساختار بزرگ تبلیغاتی در فضای باز است. معمولا بیلبوردهای تبلیغاتی با استفاده از دستگاه چاپ بنر چاپ می شود و در مناطق پر ترافیک مانند جاده ها ، اتوبان ها و …. استفاده می شود.

این تبلیغات در بنرهای با ابعاد بزرگ برای جلب توجه رانندگان و عابرین پیاده نصب می شود و به مرور زمان ثابت شده که تبلیغ یک محصول یا یک شعار تبلیغاتی که در ارتفاع بالا و در مناطق پرترافیک نصب می شود، توجه مخاطبین را جلب می کند و به لحاظ تاثیرگذاری، تاثیر به سزایی در مخاطب ایجاد می کند.

بنرهای تبلیغاتی :

بنرهای تبلیغاتی فرم دیگری از تبلیغات در ابعاد بزرگ هستند که بیشتر در خیابان ها، کوچه ها و یا ساختمان ها نصب می شود و بیشترین کاربرد این بنرهای تبلیغاتی در ایران، بنرهای مناسبتی و بنرهای تبلیغاتی برای انتخابات و …. است. در واقع بنرهای تبلیغاتی ابعاد کوچکتری نسبت به بیلبوردها دارند و مناسب برای مسیرهای شهری است و برای تبلیغات جاده ای و اتوبان ها مناسب نیست.

 از این بنرها که به وسیله دستگاه چاپ بنر، چاپ می شوند؛ می توانید اطلاعات زیادی را به صورت نوشته و یا تصویر در اختیار مشتریان خود قرار دهید. بنر ها را می توانید در راهروهای شرکت قرار دهید تا در معرض دید عموم قرار بگیرد. همچنین از این بنرهای تبلیغاتی می توانید در نمایشگاه ها و همایش ها هم استفاده کنید.

بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر

بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر

تبلیغات دیجیتال:

این بیلبوردهای دیجیتال یک تابلوی تبلیغاتی است که از برنامه های کامپیوتری و نرم افزار خاصی ایجاد شده است. تابلوهای تبلیغاتی دیجیتال در واقع برای نمایش متن در حال اجرا طراحی شده و نمایش چند صفحه از شرح آن شرکت و حتی ارائه تبلیغ چندین شرکت در بازه های زمانی در طول روز می باشد.

 

تبلیغات اینترنتی:

با ظهور اینترنت و فراگیر شده آن، تبلیغات دوره جدیدی را شروع کرد. انواع روش های تبلیغاتی مانند بنرهای تبلیغاتی و وبلاگی، تبلیغات کلید واژه ای و … از بهترین روش های تبلیغات محسوب می شود.

تبلیغات در شبکه های اجتماعی:

سعی کنید تا در تمام شبکه های اجتماعی نام نویسی کرده و در آن ها فعالیت داشته باشید و مطمئنا با این کار می توانید عده زیادی از مشتریان بالقوه خود را به بالفعل تبدیل نمایید.

چاپ کارت ویزیت:

یکی از ابتدایی ترین کارهایی که برای شرکت خود می توانید انجام دهید، چاپ کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه و بقیه موارد اوراق اداری شما می باشد. سعی کنید تمام اطلاعات شرکت خود را در آن ها اعلام نمایید.

انتشار مقالات در سایت ها و نشریات تخصصی:

این یک روش کم هزینه و بسیار تاثیرگذار است چون نشریه ها اصولا برای افرادی ارسال می شود که تخصص کاریشان با شما یکی باشد.

تبلیغات شهری:

یکی از بهترین تبلیغات های شهری، تبلیغات در وسایل حمل و نقل عمومی است. برای این نوع تبلیغات می توان از بدنه اتوبوس ها هم استفاده کرد.

بیلبورد

بیلبورد

هدف از تبلیغات محیطی در ابعاد بزرگ:

هدف از تبلیغات در ابعاد بزرگ ایجاد یک تاثیر به یاد ماندنی و سریع در ذهن مخاطب است.این تبلیغات باید قابل خواندن در یک مدت زمان کوتاه به خواننده منتقل شود و بتواند تاثیرگذار باشد، بنابراین؛ این بیلبوردهای تبلیغاتی به طور عمده از نظر طراحی شامل چند کلمه یا تصویر با رنگ آمیزی چشم گیر می باشد تا بتواند تاثیر بسزایی در ذهن مخاطب ایجاد کند.

شما هم اگر دز زمینه خدمات تبلیغات محیطی فعالیت دارید و یا حتی می خواهید به این عرصه وارد شوید، باید با دستگاه هایی مانند دستگاه چاپ بنر و کاتر پلاتر آشنا باشید و یکی از انواع آن ها را خریداری کنید. در این مورد اگر تمایل به هر گونه مشاوره دارید، می توانید با مشاوران ما در شرکت رکورد تماس حاصل فرمایید.

امتیاز شما به این مقاله
روش های تبلیغات مدرن و تاثیرگذار
در مجموع 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5
برچسب ها:
مقالات مرتبط

یاور ما در سایت باشید

با ارسال دیدگاه های خود در سایت، جهت بهبود مطالب مارا یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(ضروری)
(ضروری) (ضروری)