نویسنده:پونه امینی 37 بازدید بدون دیدگاه تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۵

تبدیل عکس به فرمت وکتور برای برش با کاتر

برای برش و چاپ دستگاه کاتر پلاتر فقط تصاویر وکتور را می شناسد و تبدیل کردن عکس های گرافیکی به وکتور به دانش کافی نیاز دارد. فایل های وکتور بر خلاف بیت مپ ها بر اساس رزولوشن عکس ها نیست و بر اساس فرمول های ریاضی و خطوط و منحنی هایی است که کاتر پلاتر می شناسد.

 

بنابراین شما برای استفاده از تصاویر با فرمت های دیگر ابتدا باید آن را از لحاظ گرافیکی به فرمت وکتور تبدیل کنید تا برای دستگاه کاتر پلاتر قابل خواندن شود.

نرم افزار مناسب کاتر پلاتر

یکی از نرم افزارهای مناسب برای کاتر پلاتر به جهت تبدیل تصاویر Bitmap به فایل برداری یا وکتور نرم افزار Illustrator است. با استفاده از این نرم افزار که از نرم افزار های سری Adobe است می توان به مجموعه طرح های برداری متنوع موجود در اینترنت دست یافت یا آن ها را ترسیم کرد.

برای تبدیل یک فایل Bitmap که از پیکسل تشکیل شده باید تا حدودی با نرم افزار ایلاستریتور آشنایی داشت.

گاهی نمی توان برای دست یافتن به فایل برداری از ابزار میانبر موجود در چنین نرم افزارهایی استفاده کرد و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید با استفاده از ابزار رسم شکل و فرم مورد نظر را ترسیم کرد؛ در صورتیکه تصویر مورد نظر از طیف رنگی محدود و وضوح و کیفیت مناسب برخوردار بود می توان با استفاده از گزینه Trace و سپس گزینه Expand در نوار ابزار بالایی نرم افزار ایلاستریتور به تصویر وکتور اولیه دست پیدا کنیم.

در مرحله بعد با حذف سطوح و خطوط اضافی و ویرایش خطوط و منحنی ها به طرح وکتور مناسب دست پیدا می کنیم. حالا کافیست سایز دلخواه برای طرح را در نظر گرفته و خروجی مناسب برای نرم افزار کاتر پلاتر را تهیه کنیم.

  

از ویژگی های مثبت فایل های برداری امکان تغییر سایز به صورت تقریبا نامحدود است؛ می توانید فایل وکتور خود را به هر میزان بزرگ یا کوچک کنید و با دستگاه کاتر پلاتر خود کات کنید.

امتیاز شما به این مقاله
تبدیل عکس به فرمت وکتور برای برش با کاتر
در مجموع 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5
برچسب ها:
مقالات مرتبط

یاور ما در سایت باشید

با ارسال دیدگاه های خود در سایت، جهت بهبود مطالب مارا یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(ضروری)
(ضروری) (ضروری)