نویسنده:پونه امینی 109 بازدید بدون دیدگاه تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶

اطلاعاتی که شما باید هنگام خرید دستگاه چاپ فلت بدانید

دستگاه چاپ فلت بد از جمله دستگاه های کاربردی است که امروزه طرفداران زیادی را به جهت چاپ روی سطوح مسطح به سمت خود کشیده است. کاربردهای فراوان این دستگاه برای چاپ روی انواع سطوح مسطح، غیر مسطح و رول بازار رقابتی برای فروش آن ایجاد کرده است. در این مقاله قصد داریم درباره اطلاعاتی که شما باید هنگام خرید دستگاه چاپ فلت بدانید ، مطالبی ارائه دهیم.
اگر شما نیز تمایل دارید تا یک دستگاه چاپ فلت بد بخرید؛ ما به شما پیشنهاد می کنیم اول این مطالب را بخوانید تا بتوانید راحت تر تصمیم گیری کنید چون این دستگاه به نسبت بقیه دستگاه های چاپ قیمت بالاتری دارد.

دستگاه چاپ فلت بد

دستگاه چاپ فلت بد

در این مقاله اطلاعاتی که شما باید هنگام خرید دستگاه چاپ فلت بدانید را آورده ایم:

سوال اول: چرا به این دستگاه چاپ نیاز دارید؟

دلایل متعددی ممکن است وجود داشته باشد که شما بخواهید یک دستگاه چاپ جدید بخرید. ممکن است تجهیزات شما از رده خارج شده باشد و یا تمایل دارید با افزودن یک دستگاه دیگر به کسب و کار خودتان رونق دهید. در ادامه به شما توضیحاتی راجع به شرایطی که ممکن است برای شما پیش آمده و تصمیم به خرید یک دستگاه چاپ فلت بد جدید گرفته اید را به شما خواهیم گفت:

 • تمایل به خرید دستگاه فلت بد به جهت جایگزینی یک دستگاه قدیمی

اگر تمایل دارید که یک دستگاه جدید را جایگزین دستگاه قدیمی خود کنید، اول تصمیم بگیرید که می خواهید از همان برند قبلی خرید کنید و یا تمایل دارید تا برند جدیدی را جایگزین کنید؟ دلیل این که نیاز دارید تا جایگزینی پیدا کنید چیست؟ اگر مدت زمان زیادی از خرید دستگاه شما نمی گذرد و به این نتیجه رسیدید که انتظاری که از آن داشته اید را برآرده نکرده است ما به شما پیشنهاد می کنیم تا نسبت به تغییر برند خود تحقیقات لازم را انجام دهید.

دستگاه چاپ فلت بد

دستگاه چاپ فلت بد

 • قصد خرید یک دستگاه چاپ اضافی

اگر تمایل دارید تا یک دستگاه فلت بد به سیستم خدماتی خود اضافه کنید؛ بهتر است اول به برند و مدل دستگاه موجود خود نیز توجه داشته باشید. ممکن است شما یک دستگاه چاپ رول به رول از یک کارخانه خاص داشته باشید که همان کارخانه دستگاه فلت بد نیز تولید می کنند که می تواند تمام نیازهای شما را برآورده کند و یا ممکن است کارخانه دیگری را پیدا کنید که دستگاهی متناسب با نیازهای شما را تولید می کند و از کیفیت آن مطمئن هستید.

در هر صورت هنگام خرید شما باید به نرم افزارهایی که هر دستگاه چاپ به آن نیاز دارد نیز توجه داشته باشید. همچنین به این نکته دقت زیادی داشته باشید که دستگاه قدیمی شما چه ظرفیتی از حجم کار شما را می تواند برآورده کند و دستگاه جدیدی که قصد خرید آن را دارید چقدر می تواند به شما کمک کند. با پرسیدن این سوال ها از خودتان می توانید مطمئن شوید که آیا خرید این دستگاه چاپ برای شما به صرفه هست یا نه؟

 • اولین بار است که قصد خرید یک دستگاه چاپ فلت بد را دارید

اگر تا به حال دستگاه چاپی نداشتید و اولین بار است که قصد خرید فلت بد دارید کارتان کمی سخت تر می شود. سعی کنید از افرادی که در زمینه چاپ فعالیت دارند کمک و راهنمایی بخواهید و برندهای مختلف را بررسی کنید.

چاپ روی قاب گوشی با جوهر یووی

چاپ روی قاب گوشی با جوهر یووی

سوال دوم: به چه چیزهایی در چاپ نیاز دارید؟

نه تنها در خرید یک دستگاه فلت بد، بلکه در خرید هر وسیله جدیدی اول از خودتان بپرسید که آیا این وسیله نیازهای من را رفع می کند؟ برای خرید دستگاه چاپ نیازهای خود را اول بررسی کنید.

 • به چه سایز چاپی برای کارهای خود نیازمند هستید

آیا شما کار خدمات چاپ بیلبورد انجام می دهید؟ اگر خدماتتان در سایزهای چاپی کوچک است، فکر می کنید که در آینده بتوانید آن را توسعه دهید؟ اگر برای توسعه کار خود تصمیم محکمی ندارید به شما پیشنهاد می کنیم که به فکر هزینه ای که می خواهید برای خرید دستگاه صرف کنید باشید.

 • از چه متریال هایی در چاپ استفاده می کنید؟

حتما به این نکته دقت داشته باشید که دستگاهی که می خرید روی چه متریال هایی چاپ می کند. دستگاه هایی که در شرکت رکورد ارائه می شود روی صنایع مختلف تبلیغات، دکوراسیون داخلی، صنعت چوب، شیشه، چرم و بسیاری دیگر کاربرد دارد. برای اطلاعات دقیق تر می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 • آیا نیاز به جوهر سفید دارید؟

استفاده از رنگ سفید در چاپ روی بعضی از متریال ها مانند آکریلیک و یا فیلم های با نور پس زمینه بسیار کاربرد دارد. به همین دلیل اگر فکر می کنید به رنگ سفید در چاپ های خود نیاز دارید حتما در حین خرید دستگاه به این مسئله نیز توجه زیادی داشته باشید.

سوال سوم: چرا باید به دستگاه چاپ فلت بد نیاز داشته باشم؟

برای پاسخ به این سوال دلایل زیادی وجود دارد. ممکن است تجهیزات فعلی شما دیگر به روز نباشد یا شما قصد دارید دستگاه جدید دیگری را به ماشین آلات خود اضافه کنید تا کار خود را گسترده و تولید خود را تقویت کنید.

در ادامه توضیحی برای حالات مختلف نیاز شما به خرید دستگاه چاپ را آورده ایم:

 • قصد جایگزینی دستگاه را داشته باشید:

اگر شما قصد دارید مدل قدیمی دستگاه خود را عوض کنید و دستگاه جدیدی بگیرید توجه داشته باشید باید مشخص کنیدکه می خواهید از همان برند قبلی استفاده کنید یا از برند جدید استفاده کنید باید به سئوالات زیر دقت کنید

آیا مدل و برند فعلی شما قابل اعتماد است؟

دلیل اینکه می خواهید دستگاه خود را تعویض کنید، چیست؟

 دستگاه چاپ رول به رول

دستگاه چاپ رول به رول

اگر برای مدت زیادی دستگاه چاپ نداشته اید و با دستگاه چاپ کار نکرده اید، بهتر است برای تغییر دستگاه خود و دست یافتن به دستگاه قابل اطمینان زمان بیشتری بگذارید و تحقیقات درستی انجام دهید.

 • قصد اضافه کردن دستگاه چاپ به چاپ خانه خود دارید:

اگر بخواهید به خط تولید یا چاپ خانه خود دستگاه جدیدی اضافه کنید، به خاطر داشته باشید مدل و برندهایی که در حال حاضر دارید را به خوبی بشناسید. شما شاید یک دستگاه چاپ رول به رول از یک کارخانه معمولی دارید و این کارخانه در خط تولید خود نیز دستگاه چاپ فلت بدی که تمام نیازهای شما را برآورده می کند نیز داشته باشد. یا شاید کارخانه دیگری هم وجود داشته باشد که دستگاهی تولید کند که تمام نیازهای شما را برآورده کند.

در هر دو حالت شما به تمام برنامه های نرم افزاری هر دستگاه چاپ نیاز دارید و هم چنیندر نظر بگیرید که برندها و مدل های مختف دستگاه چاپ UV چگونه کار می کنند و شناختی درباره هر کدام داشته باشید و در صورتی که بخواهید دستگاهی اضافه کنید به این نکته توجه کنید دستگاه ها  در کنار هم بر روی کار و روند و تولید کار شما چه تاثیری می توانند داشته باشند.

نکته مهمی که باید توجه کنید شناخت توانایی دستگاه چاپ هایی است که در حال حاضر دارید و نیاز های کسب و کار خود و شناخت دستگاه چاپ هایی که قرار است بخرید، است. توجه داشته باشید توانایی و قابلیت بالای دستگاه ها با مقدار پولی که می خواهید هزینه و سرمایه گذاری کنید، ارتباط مستقیم دارد.

 • اگر اولین بار است که می خواهید دستگاه چاپ فلت بد بخرید:

اگر هدف نهایی شما برداشتن قدمی در تولید است، با انتخاب دستگاه های چاپ فلت بد UV با گزینه های زیادی از قیمت ها روبه روخواهید شد.

انتخاب درست ومدل مناسب دستگاه چاپ فلت بد برای کارهای چاپی شما و نیازمندی های تجارت شما، می تواند همراهی قوی و درست در صنعت کسب وکار شما باشد.

این دستگاه چاپ فلت بد می تواند شما را برای انتخاب درست در نیازمندی های تجارت فعلی خود کمک کند اما باید توجه داشته باشید نیازها به مرور، با گذشت زمان و پیشرفت ها در تمام زمینه های تغییر خواهد کرد باید به این نکته توجه داشته باشید دستگاهی انتخاب کنید که برآورده کننده نیازهای فعلی و تا حدی نیازهای آینده شما باشد تا از ضررهای مالی قابل توجهی جلوگیری کند.

نمونه چاپ روی دیوار با دستگاه فلت بد

نمونه چاپ روی دیوار با دستگاه فلت بد

سوال چهارم: در چاپ چه نیازمندی هایی دارید؟

یکی از مهم ترین فاکتورها در خرید دستگاه چاپ فلت بد این است که بدانید هدف واقعی تولید شما چیست؟ چه محصولاتی شما قصد دارید چاپ کنید؟ فوم؟ اکریلیک؟ آلومینیوم؟ لایت باکس؟ محصولات تبلیغاتی؟

خصوصیت و توانایی های زیر را در جستجوی خود در نظر بگیرید:

 • چه سایز پرینتی نیاز دارید؟

چه سایز پرینت و چاپی شما نیاز دارید، آیا چاپ های بزرگ دارید مثل بیلبوردها یا چاپ های کوچک؟ آیا می خواهید کسب و کار خود را گسترده کنید و چاپ های بزرگتری داشته باشید؟ دستگاه چاپ فلت بد سایزهای متفاوتی دارند که برای انواع سایزهای چاپی امکان پذیر است. اگر شما از امکاناتی که در آینده ممکن است دستگاه چاپ برای شما فراهم کند با خبر نیستید بهتر است به کارخانه های سازنده دستگاه چاپ فلت بد نگاهی بیندازید که خط تولید کاملی از دستگاه های چاپ UV دارند.

نمونه چاپ روی سرامیک و کاشی با فلت بد

نمونه چاپ روی سرامیک و کاشی با فلت بد

 • چه متریالی استفاده می کنید؟

دستگاه های چاپ جوهر افشان صنعتی می توانند روی انواع مختلفی از متریال های چاپ کنند اما ممکن است کیفیت کار چاپی مورد نظر خود را از آن ها نگیرید. دستگاه های چاپ فلت بد UV در صنعت امتیاز بسیار بالایی دارند و شما می توانید روی تمام متریال هایی که نیاز دارید چاپ ایده آل خود را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که دستگاهی که می خواهید بخرید نیازهای آینده شما را نیز برطرف می کند.

 • جوهر سفید نیاز دارید؟

اگر از جوهر سفید استفاده می کنید باتوجه به قابلیت های جوهر سفید هیچ محدودیتی برای متریال هایی که قرار است چاپ کنید وجود ندارد. چرا که جوهر سفید طرح هایی با کیفیت بالا روی سطوح سفت، محکم و منعطف مانند ورقه آکریلیک یا ورقه فیلم کاربرد دارند و هم چنین برای متریال های غیر سفید روی سطح پایه کار از این جوهر استفاده می شود.

هر دستگاه چاپی برای چاپ با جوهر سفید سازگار نیست باید دستگاه برای کار با این جوهر مجهز شده باشد. به این نکته توجه کنید جوهر سفید نیاز به هم زدن دارد تا از جداشدن آن جلوگیری شود. بعضی دستگاه ها این کار را به صورت خودکار انجام می دهند و بعضی دستگاه ها این کار را به وسیله پرچ کردن جوهر انجام می دهند.

سوال ششم: چگونگی نگهداری انجام شود؟

سرمایه ای که دارید را نباید فقط برای خرید دستگاه در نظر بگیرید وقتی شما دستگاهی می خرید باید مخارج و سرویس های آن را نیز درنظر بگیرید، مخارجی مانند جوهر، مدیا و غیره. برای افزایش طول عمر دستگاه خود شما باید مطمین شوید سرویس های دستگاه چاپ به درستی و مرتب انجام می شود.

چاپ روی چرم با دستگاه چاپ فلت بد یووی

چاپ روی چرم با دستگاه چاپ فلت بد یووی

سوال هفتم: آیا به دستگاه چاپ رول به رول نیاز دارم؟

دستگاه های چاپ فلت بد برای رنج وسیعی از کاربردها و متریال ها ایده آل است . اما بعضی کارهای چاپی وجود دارند که با دستگاه چاپ رول به رول بهتر انجام می شود. جوهر ها فاکتورهای بسیار مهمی هستند در دستگاه چاپ فلت بد در درجه اول جوهری که استفاده می شود جوهر UV است. در مدل های مختلف دستگاه چاپ رول به رول با جوهر های سابلیمیشن، سالونت، لاتکس یا یووی کار می کنند.

گاهی به دلیل فضای کمی که دارید شما را محدود کرده یا بر اساس نیازهایی که دارید، داشتن یک دستگاه چاپ فلت بد جداگانه و دستگاه چاپ رول به رول جداگانه می تواند خروجی چاپ بیشتری داشته باشید.

سوال هشتم: چگونه تجهیزات خود را یکپارچه کنیم؟

اگر تعدادی دستگاه های چاپ با برندهای مختلف دارید چه در یک خانه چه در یک چاپخانه، فاکتوری که باید در نظر بگیرید نرم افزاری است که باید استفاده کنید. دستگاه های چاپ UV به نرم افزار ها برای مدیریت دستگاه چاپ و کارشما نیاز دارد. هر کارخانه سازنده به همراه دستگاه چاپ خود نرم افزار مربوطه را ارائه می کند. نرم افزارها باید با سیستم عامل ویندوزهای شما نیز سازگاری داشته باشد.

سوالات بالا می تواند در خرید یک دستگاه چاپ فلت بد به شما کمک کند، برای دریافت اطلاعات بیشتر و تخصصی تر می توانید با متخصصین شرکت رکورد در این زمینه تماس حاصل فرمایید.

امتیاز شما به این مقاله
اطلاعاتی که شما باید هنگام خرید دستگاه چاپ فلت بدانید
در مجموع 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5
برچسب ها:
مقالات مرتبط

یاور ما در سایت باشید

با ارسال دیدگاه های خود در سایت، جهت بهبود مطالب مارا یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(ضروری)
(ضروری) (ضروری)