نویسنده:پونه امینی 96 بازدید بدون دیدگاه تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

جوهر دستگاه چاپ بنر و محیط زیست

همان طور که می دانید، امروزه حفظ محیط زیست یکی از معضلات جوامع شده است. به همین دلیل مردم در تلاشند تا در هر حرفه ای که هستند، برای حفظ سلامت خود و محیط زیست اقدامات لازم را انجام دهند. لذا در این مقاله نکاتی درباره جوهر دستگاه چاپ بنر و محیط زیست برای حفظ سلامتی شما در حین خرید جوهر دستگاه چاپ بنر آورده ایم.

تاثیر جوهر چاپ بنر در محیط زیست

تاثیر مرکب چاپ بر محیط زیست

 

چاپخانه ها یکی از اصناف فعال در زمینه سلامت محیط زیست هستند و یکی از مهمترین نکاتی که ایشان باید رعایت کنند، انتخاب جوهر دستگاه چاپ بنر مطابق با محیط زیست می باشد. ۴ عامل مهم در انتخاب یک مرکب مناسب به شرح زیر می باشد:

– جوهر دستگاه چاپ بنر از منابع تجدید پذیر مانند انواع روغن های برزک، سویا، کرچک و رزین تولید شده باشد.

– تا جایی که امکان دارد از ترکیبات آلی فرار در ترکیب مرکب دستگاه چاپ بنر کمتر استفاده شده باشد.

مرکب دستگاه چاپ بنر

– اجتناب از مواد سمی در ترکیب مرکب دستگاه چاپ

– اطمینان از عدم دخالت و ممانعت مرکب در فرآیند بازیافت یا تجزیه طبیعی سطح چاپ‌ شون

همان طور که می دانید، روغن های به دست آمده از گیاهان و حیوانات مانند روغن ماهی، روغن تالو، روغن سویا و … طبیعی هستند و از قدیم از بعضی از آن ها در صنعت مرکب سازی استفاده می شده است.

مسلما استفاده از این مرکب ها نسبت به مرکب های تولید شده از منابع نفتی بسیار سالم تر هستند چون این نوع جوهرهای مرکب تجزیه پذیر هستند و کمتر به محیط زیست آسیب می رسانند.

این قضیه در مورد استفاده کمتر از مواد آلی نیز صدق می کند چون مواد آلی استفاده شده در جوهر مرکب نیز از مواد نفتی تهیه می شوند. مقدار مصرف این نوع مواد به نوع فرآیند خشک شدن جوهر چاپ بسیار بستگی دارد. در صورتی که مرکب چاپ شما به وسیله اشعه خشک شود، به استفاده از این نوع مواد آلی بسیار کمتر نیاز پیدا می شود اما در مورد مرکب های ورقی و کلدست رول این مقدار افزایش پیدا می کند. همچنین درصد استفاده از مواد آلی در جوهرهای هیست ست رول به حدود چهل درصد افزایش پیدا می کند. مرکب های فلکسو نیز از دیگر جوهرهایی هستند که مرز استفاده از مواد آلی را در خود تا ۷۰ درصد نیز افزایش می دهند.

مرکب چاپ رکورد

به جز محیط زیست، سلامتی افرادی که با دستگاه چاپ بنر کار می کنند نیز بسیار حائز اهمیت است. تولیدکنندگان جوهر چاپ بنر بر اساس استانداردهای OSHA از استفاده از مواد سمی در تولیدات خود اجتناب می کنند. فلزاتی مانند جیوه و سرب برای بدن بسیار مضر هستند و یکی از عوامل مهم در ایجاد سرطان می باشند. متاسفانه برخی از مرکب های فلکسو و گراور حاوی درصد بالایی از این مواد خطرناک هستند.

امتیاز شما به این مقاله
جوهر دستگاه چاپ بنر و محیط زیست
در مجموع 1 رای و میانگین رضایت مشتریان 5
برچسب ها:
مقالات مرتبط

یاور ما در سایت باشید

با ارسال دیدگاه های خود در سایت، جهت بهبود مطالب مارا یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(ضروری)
(ضروری) (ضروری)