نویسنده:پونه امینی 85 بازدید بدون دیدگاه تاریخ انتشار: ۲۶ شهریور ۱۳۹۶

مدیریت رنگ ها در چاپ لارج فرمت و چاپ فلت بد

دستگاه های چاپ لارج فرمت و فلت بد پایه های بسیاری از بازارهای تجاری و صنعتی رو به رشد هستند که هر روزه دستگاه های چاپ، جوهرها و مدیاهای جدیدی روانه بازار می شوند. که امروز توجه بسیاری از افراد خلاق در زمینه تبلیغات را به خود جلب کرده اند.

مشتریان چاپخانه ها انتظار دارند که تبلیغات چاپ شده آن ها ازجمله تبلیغات روی ساختمان های بزرگ، لایت باکس، بدنه اتوبوس ها، تبلیغات روی بدنه ماشین، چاپ روی شیشه پنجره و بسته بندی محصولات، رنگ های همسانی داشته باشد.

 

مدیریت رنگ ها نقطه کلیدی در چاپ تبلیغات دارد

مدیریت رنگ ها نقطه کلیدی در چاپ تبلیغات دارد

 

این روزها در زمینه چاپ و تبلیغات، مدیریت رنگ ها نقطه کلیدی و بسیار مهمی است. داشتن نتیجه رنگی خوب، نیازمند مدیریت رنگ ها و دانستن فاکتورهای مهم در این زمینه و رعایت کردن آن ها است.

اما چه مواردی در چاپ نهایی تاثیر گذار است:

از موارد مهم و اساسی که در مدیریت رنگ در دستگاه های چاپ لارج فرمت و فلت بد می توان نام برد، نرم افزار RIP، جوهر و نوع مدیا می باشد همچنین دما، رطوبت، فشار هوا از فاکتورهای دیگری هستند که در چاپ و ظاهر رنگ ها تاثیر گذار است.

 

موارد متفاوتی در مدیریت رنگ ها موثر است.

موارد متفاوتی در مدیریت رنگ ها موثر است.

 

در ادامه به توضیح مختصری از این موارد برای داشتن چاپی با کیفیت تر می پردازیم:

نرم افزار RIP : RIP تصاویر و عکس های ما را به زبانی قابل فهم برا   ی دستگاه تبدیل می کند.

این تبدیل بر روی کیفیت نهایی کار بسیار تاثیرگذار است همچنین میزان مصرف جوهر و شفافیت هم توسط RIP قابل کنترل می باشد.

جوهر: انواع مختلفی از جوهر مانند جوهر یووی، dye، انواع جوهرهای سالونت و غیره وجود دارد که باید توجه داشته باشید بسته به نوع جوهر دستگاه چاپ شما، رنگ های متفاوتی در نتیجه نهایی چاپ خواهید داشت.
مدیا: مدیا فاکتور مهمی می باشد. هر روزه مدیاهای جدید وارد بازار می شوند و هر مدیا خصوصیت های متفاوتی نسبت به دیگری دارند.

در نتیجه، چاپی که روی بیلبوردها انجام می شود با چاپی که روی کاغذ، شیشه و پارچه انجام می شود نتایج متفاوتی دارند.همچنین اگر مدیا حجم زیادی جوهر را به خود جذب کند، در نتیجه آن در مقایسه با زمانی که جوهر کمتری به خود جذب می کندمتفاوت استو در نتیجه غلظت رنگ بیشتر یا کمتر در چاپ به دست می آید. از نکاتی که درباره مدیاها باید به آن توجه کرد، سطح یا ساختار آن است.

 

مدیا فاکتور مهمی در مدیریت رنگ ها می باشد.

مدیا فاکتور مهمی در مدیریت رنگ ها می باشد.

 

در کنار تمام مواردی که بیان شد باید ذکر شود که نوع دستگاه چاپ بنر نیز، در ظاهر رنگ چاپی و ثبات رنگ تاثیر بسزایی دارد. مخصوصا بعد از سرویس و تعمیر دستگاه چاپ و یا تعویض هدهای دستگاه چاپ ممکن است رنگ های متفاوتی را در چاپ مشاهده کنید.

بهتر است بدانید که کاربر دستگاه چاپ نیز نقش بسیار مهمی دارد. چگونگی کار کردن کاربر با دستگاه چاپ بنر روی نتیجه کار چاپ تاثیر گذار است.

کاربر دستگاه چاپ نقش بسیار مهمی در مدیریت رنگ ها دارد.

کاربر دستگاه چاپ نقش بسیار مهمی در مدیریت رنگ ها دارد.

 

در انتها به این نکته مهم توجه داشته باشید برای داشتن نتیجه چاپ و رنگ خوب باید تمام موارد بالا، با هم مورد توجه قرار بگیرند.

امتیاز شما به این مقاله
مدیریت رنگ ها در چاپ لارج فرمت و چاپ فلت بد
در مجموع 2 رای و میانگین رضایت مشتریان 4.5
برچسب ها:
مقالات مرتبط

یاور ما در سایت باشید

با ارسال دیدگاه های خود در سایت، جهت بهبود مطالب مارا یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(ضروری)
(ضروری) (ضروری)