تیغ کاتر پلاتر

کاتر پلاتر برای برش نیاز به تیغی دارد که بر روی سطح متریالی مانند کاغذ یا وینیل قرار بگیرد و آن را طبق الگویی که شما به آن دادید برش دهد. اما آیا می دانید تیغ کاتر پلاتر یا همان دستگاه برش شبرنگ چه اهمیتی دارد؟

دستگاه کاتر پلاتر شما ممکن است خیلی ساده باشد و یا سیستم پیچیده تری داشته باشد. اما همه قدرت و دقت برش وینیل شما به تیغ کاتر پلاتر بر می گردد؛ بنابراین اگر از تیغ های اشتباه و یا فرسوده استفاده می کنید و یا تیغه دستگاه برش شبرنگ خود را به درستی نصب نکرده اید در واقع قدرت و دقت دستگاه خود را هدر داده اید.

 

کاتر پلاتر

 

اما در صورتی که از تیغه درستی برای دستگاه کاتر پلاتر خود استفاده کرده اید و از آن به خوبی نگهداری می کنید، می توانید از تمام ویژگی های دستگاه برش شبرنگ خود لذت ببرید. پس به کیفیت تیغ دستگاه کاتر پلاتر خود دقت کافی را داشته باشید. در این مقاله و مقاله های بعدی ما سعی داریم تا برای بهینه سازی دستگاه شبرنگ شما، نکاتی بیان کنیم. در این قسمت برای شما به سوال زیر پاسخ خواهیم داد:

آیا می توان تیغ کاتر پلاتر را از برند دیگری خرید؟

به صورت عامیانه سوزن، کارد یا همان تیغ دستگاه کاتر پلاتر با دستگاه های دیگر سازگاری ندارد چون تیغ باید به صورت دقیقی در قسمت نگهدارنده آن قرار بگیرد و نگهدارنده تیغ هم باید در قسمت ابزار دستگاه برش شبرنگ قرار بگیرد. بنابراین در صورتی که می خواهید از برند دیگری تیغ خود را خریداری کنید، اول از این که با دستگاه شما سازگاری دارد یا نه مطمئن شوید.

 

کاتر پلاتر

 

مثلا برای کاتر پلاتر گرافتک از تیغ گرافتک، کاتر پلاتر رولند از تیغ رولند و کاتر پلاتر رکورد از تیغ رکورد باید استفاده کرد. در غیر این صورت برای برندهای دیگر می توانید طبق سازگاری دستگاه برش شبرنگ خود از تیغ های دیگر استفاده نمایید.

همان طور که می دانید شرکت رولند یکی از مطرح ترین شرکت های تولید کننده برش شبرنگ می باشد و به همین دلیل شرکت های جدیدی سعی در رقابت، در گرفتن این بازار کرده اند. یکی از راه هایی که این شرکت نوپا برای پیشی گرفتن از رقیب قدرتمند خود انتخاب کرده است تولید محصولات خود و طراحی دستگاه کاتر پلاتر ایشان سازگار با تیغ و نگهدارنده تیغ دستگاه کاتر پلاتر Roland بود.

بنابراین سعی کنید قبل از انتخاب تیغ کاتر پلاتر خود، اطلاعات دقیقی نسبت به این که آیا دستگاه برش شبرنگ شما با آن سازگاری دارد یا نه به دست آورید و از شرکت های معتبری خرید خود را انجام دهید.

امتیازدهی: 
Average: 5 (1 vote)
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما