نویسنده:پونه امینی 100 بازدید بدون دیدگاه تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۶

نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر

امروزه گستردگی حضور دستگاه های چاپ بنر در چاپخانه ها و صنایع مختلف مردم را به خرید دستگاه چاپ بنر و ایجاد کسب و کار با آن ترغیب کرده است. شرکت رکورد با ارائه خدمات پس از فروش قدرتمند انواع دستگاه چاپ بنر در ایران، کمک شایانی به این صنعت کرده است .

از جمله کاربردهای دستگاه چاپ بنر استفاده های تبلیغاتی در نمایشگاه ها است. در نمایشگاه ها شما می توانید انواع مختلف بنر را ببینید که جهت معرفی محصولات، نمایش فروش ویژه، تبلیغ برندها و غیره استفاده می شوند. در حقیقت بنرها به عنوان یک رسانه، یکی از مهم ترین ابزارهای چند منظوره در تبلیغات هستند که در نمایشگاه ها استفاده می شوند.

بنرهای تبلیغاتی در نمایشگاه ها

بنرهای تبلیغاتی در نمایشگاه ها

دلیل همه گیر شدن این بنرها، مقرون به صرفه بودن، انعطاف پذیری بالا و تنوع در سایز و شکل آن ها را می توان نام برد.

اگر شما قصد دارید بنر مورد نیاز خود را داشته باشید یا از شرکت چاپی برای تهیه طرح بنرهای چاپی کمک بگیرید. پیشنهاد می کنیم برای داشتن نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر  راهنمایی های زیر را مطالعه نمایید:

تبلیغات

تبلیغات

نکاتی چاپ بنر بهتر

 1. عکس :

همان طور که می دانید بنر هر شرکتی یک تعریفی از آن شرکت می باشد. طرح و چاپ شما باید با کیفیت محصولات شما و سرویس دهی شرکت شما تناسب داشته باشد. توجه داشته باشید بهتر است عکس و یا تصویر چاپی شما با غرفه نمایشگاه خود نیز هم خوانی داشته و هم چنین با سایر متریال های تبلیغاتی از جمله رنگ ها و فونت ها نیز تناسب داشته باشد تا باعث جذب بهتر مخاطب و مراجعه کنندگان شود.

 1. فرمت بنر چاپی:

ابتدا بررسی کنیدبنر مناسب برای غرفه شما بهتر است افقی قرار بگیرد یا عمودی و چگونگی نصب بنر و جای قرار گرفتن بنر را نیز با توجه به شرایط محیطی و هدف و پیام تبلیغ خود بررسی کنید.

برای بنرهای عمودی از استندهای ویژه ای که در انواع و طرح های مختلف وجود دارد، استفاده می شود. از جمله این استندها می توان رول آپ را نام برد که در نمایشگاه ها کاربردهای فراوانی دارند.

استندهای نمایشگاهی

استندهای نمایشگاهی

 1. سایز بنر :

بنرها سایزهای مختلفی دارند اما تجربه نشان داده است که سایزهای بزرگتر تاثیر قوی تری در جلب توجه مخاطب دارند البته سایز به سلیقه هم بستگی دارد اما محیط نمایشگاهی شما نیز در انتخاب اندازه بنر، بسیار تاثیر گذار است.

بیشتر شرکت های تولید بنر سایزهای استانداردی دارند که با انواع محیط غرفه های نمایشگاهی تطابق و هماهنگی دارند. اگر محصول ویژه و یا حرف تازه ای برای تبلیغ دارید ممکن است بخواهید سایزهای بزرگتری برای جلب توجه بیشتر استفاده کنید.

 1. تبلیغ ساده داشته باشید:

  برای اینکه تاثیر و قدرت پیام تبلیغاتی خود را بهبود ببخشید تا جایی که امکان دارد بنر چاپی خود را ساده طراحی کنید. یک بنر شلوغ ممکن است در ابتدا توجه زیادی را به خود جلب کند اما نه آن توجهی که مورد نظر شماست.

  هدف از تبلیغ و ایجاد بنر تبلیغاتی تمرکز روی خود محصول یا هدف شماست نه تمرکز روی خود بنر چاپی.

  تبلیغ ساده

  تبلیغ ساده

 2. خوانایی

  بنرهای نمایشگاهی باید چشم نواز باشد و خوانایی بالایی داشته باشند و هم چنین به گونه ای طراحی شده باشند که بتوانند روی موضوع تبلیغ تمرکز داشته باشند و به سرعت و  راحتی پیام تبلیغ شما را منعکس کنند.

  حتما ۴ نکته زیر را برای طرح چاپی خود در نظر بگیرید:

  • وجود کلمات برجسته، عنوان های کوتاه
  • استفاده از عکس یا تصویر واضح
  • عدم استفاده از کپی کاری
  • بیان پیام با کمک لوگو یا شعار تبلیغاتی

   خوانایی در بنر چاپی

   خوانایی در بنر چاپی

 3. فونت های قابل خواندن:

  توجه به اندازه و نوع فونتی که شما در طراحی بنر چاپی استفاده می کنید، بسیار ضروری است. از فونت های ساده و واضح مانند فونت آریال یا فونت های غیر شکسته استفاده کنید.

  فونت های ایتالیک و فونت هایی مانند فونت Times New Roman خوانایی کمی دارند و خواندن آن ها مخصوصا در فواصل دور به سختی انجام می شود پس بهتر است از استفاده از این فونت ها در طراحی بنرهای چاپی خود خودداری کنید.

  هم چنین سایز فونت هایی که استفاده می کنید به اندازه و سایز بنر شما بستگی دارد. به علاوه باید توجه داشته باشید در طراحی بنر چاپی خود باید  فونت عنوان شما با سایر فونت هایی که در بنر استفاده می کنید متفاوت  باشد.  برای خوانایی بهتر، باید به  فضای بین خطوط نیز دقت کافی داشته باشید تا تماشاگران بتوانند به راحتی پیام نوشتاری بنر شما را بخوانند.

  خوانایی فونت در طراحی بنر

  خوانایی فونت در طراحی بنر

 4. رنگ مناسب انتخاب کنید:

  رنگ ها ابزارهای روان شناسی قدرتمندی هستند که وقتی به درستی در بنر  شما به کار گرفته شوند می توانند به راحتی در دید مخاطب نفوذ کنند و در نتیجه در افزایش فروش، جذب مخاطب و ایجاد آرامش و اطمینان مردم تاثیرگذار باشند.

  رنگ ها هر کدام در علم روان شناسی تاثیرات مخصوص به خود را در دید مخاطب می گذارند پس بهتر است با توجه به این نکته از رنگ ها برای رساندن حس درست در مخاطب استفاده کنید. در ادامه برای شما به صورت مختصر درباره تاثیر رنگ ها صحبت می کنیم. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله قبلی، درباره مدیریت رنگ ها در چاپ لارج فرمت را مطالعه بفرمایید.

  • رنگ آبی و سبز، حس آرامش و شادی ایجاد می کنند و توجه داشته باشید این دو رنگ گیرنده های قوی نیستند. رنگ نقره ای، خاکستری و سیاه و سفید حس تازگی و مدرنیته را در دید مخاطب القا می کند. رنگ های زرد و نارنجی از جمله رنگ هایی با انرژی زیادی هستند و همچنین رنگ قرمز باعث جلب توجه زیادی می شود.
  • رنگ ها از فاکتورهای مهمی در طراحی بنرها هستند بهتر است با مطالعه دقیق درباره رنگ ها از هر رنگی در بنر چاپی خود برای داشتن نتیجه بهتر  استفاده کنید.
  • به خاطر داشته باشید رنگ های روشن توجه مخاطب را به خود جلب می کنند و البته استفاده بیش از حد از این رنگ ها ممکن است باعث شود مخاطب از پیام تبلیغ شما دور شود. عکس هایی با رنگ های پررنگ می توانند تاثیری خیره کننده داشته باشند.

  زمانی که بعد از مطالعات خود به نتیجه رسیدید که از چه رنگ هایی برای طراحی بنرهای خود استفاده کنید. به این نکته مهم نیز توجه داشته باشید که باید کنتراست زیادی بین رنگ پس زمینه بنر چاپی با رنگ نوشته ها وجود داشته باشد تا قابلیت خوانایی نوشته بالا برود.

  انتخاب رنگ مناسب در بنر چاپی

  انتخاب رنگ مناسب در بنر چاپی

 5. استفاده از نور در بنر چاپی:

  برای اینکه بنر تبلیغاتی خود را کارآمد تر کنید بسته به نوع کار خود می توانید از نور استفاده کنید تا به خوبی بخش های برجسته تر و مهم تر نمایش داده شود.

  شما می توانید با استفاده از پروژکتورها در بنر خود توجه و حرکت چشم مخاطب را به بنر های عمودی و افقی خود بیشتر جلب کنید.

  استفاده از نور در بنر

  استفاده از نور در بنر

   

  با خواندن مقاله بالا و رعایت نکاتی که گفته شد مطمئن باشید بنری خواهید داشت که هدف شما را به بهترین نحو نمایش داده و به دید مخاطب می رساند.

اینفوگرافی نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر

اینفوگرافی نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر

امتیاز شما به این مقاله
نکاتی برای داشتن چاپ بنر بهتر
در مجموع 2 رای و میانگین رضایت مشتریان 4.5
برچسب ها:
مقالات مرتبط

یاور ما در سایت باشید

با ارسال دیدگاه های خود در سایت، جهت بهبود مطالب مارا یاری فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(ضروری)
(ضروری) (ضروری)