چاپ روی موس پد با دستگاه پرس حرارتی

از دیگر کاربردهای دستگاه های پرس حرارتی که می توان نام برد چاپ روی موس پد می باشد. دستگاه های پرس حرارتی قابلیت چاپ حرارتی روی بیشتر متریال ها را دارا هستند. آموزش و چگونگی چاپ روی موس پد بسیار آسان است. تنها نکته مهم در چاپ در دستگاه هیت پرس شناخت نوع متریال است.
موس پد ها اصولا از جنس پلی استر هستند. برای چاپ روی موس پد اگر با دستگاه پرس حرارتی آشنایی دارید تنها کافیست بدانید که چه تنظیماتی را برای متریال پلی استر انجام دهید.

 

چاپ روی موس پد با دستگاه پرس حرارتی

 

در ادامه مقاله مراحل چاپ موس پد با دستگاه پرس حرارتی  را آموزش می دهیم:

 

برای چاپ روی موس پد به کاغذ ترنسفر، موس پد خام، نوار چسب انتقال حرارت برای ثابت کردن کاغذ ترنسفر و یک دستگاه پرس حرارتی برای شروع کار نیاز دارید.

مرحله اول:

در اولین مرحله باید طرح چاپی خود را روی کاغذ ترنسفر چاپ کنید. برای این کار می توانید از چاپگرهای مختلف استفاده کنید که مخصوص چاپ روی کاغذ ترنسفر هستند.

مرحله دوم:

در این مرحله باید یک موس پد خام تهیه نمایید. موس پد ها ارزان قیمت هستند و در اشکال مختلف هندسی و غیرهندسی در بازار موجود هستند. بهتر است موس پد مورد نیاز خود را در شکل و سایز دلخواه خود تهیه نمایید.

 

 

چاپ روی موس پد با دستگاه پرس حرارتی

مرحله سوم:

کاغذ ترنسفر را روی سمتی که میخواهید طرح را چاپ بزنید با نوارچسب حرارتی بچسبانید و طرح چاپی را برعکس روی آن قرار دهید. نوار چسب باعث می شود تا طرح روی موس پد ثابت مانده و تکان نخورد تا طرح چاپی درستی ایجاد شود.

مرحله چهارم:

موس پد با طرح چاپی را داخل دستگاه پرس حرارتی قرار دهید. می توانید از یک کاغذ محافظ برای چاپ بهتر  و تمیزتر در این مرحله استفاده کنید.

 

 

چاپ روی موس پد با دستگاه پرس حرارتی

مرحله پنجم:

بسته به نوع دستگاه پرس حرارتی خود درجه حرارت را معمولا تا 345-330 درجه فارنهایت بالا ببرید. بعد از گذشت 30 ثانیه کاغذ ترنسفر را از روی موس پد جدا کنید.

 

چاپ روی موس پد با دستگاه پرس حرارتی

 

مرحله ششم:

در حال حاضر یک موس پد سفارشی با طرح دلخواه خود یا مشتری خود در کمتر از چند دقیقه خواهید داشت.

 

نکات و تنظیمات چاپ روی موس پد با دستگاه پرس حرارتی:

۱-    دمای دستگاه هیت پرس را روی 400 درجه فارنهایت تنظیم کنید.
۲-    زمان را روی 30 ثانیه تنظیم کنید.
۳-    تنظیمات فشار را روی درجه متوسط قرار دهید.
۴-    طرح چاپ شده (طرح برعکس چاپ شود) روی کاغذ ترنسفر

شرکت رکورد عرضه کننده انواع دستگاه های پرس حرارتی با کاربردها و سایزهای مختلف می باشد. می توانید برای شروع هر  کسب و کار خود با مشاورین رکورد تماس حاصل فرمایید.

 

امتیازدهی: 
No votes yet
اگر این مطلب برایتان جالب بود آن را روی شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید

سوالات شما